Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie silnikiem?

22 Lip 2005 13:13 1557 3
  • Poziom 10  
    Chcę zrobić układ do dwukierunkowego sterownia prędkości silnika DC za pomocą 1 potencjometru. Zmontowałem układ z dokumentacji L165 http://www.bgmicro.com/pdf/1317.pdf , Figure 12 i jakoś działa.
    W związku z tym mam pytanie co należy zmienić w układzie żeby działał bez tacho. W tej chwili po odłączeniu tacho silnik działa, zmienia się kierunek ale nie działa regulacja obrotów.
    Dodam, że widziałem poprawnie działający (z regulacją prędkości) układ zbudowany na tym wzmacniaczu bez tacho ale niestety nie wiem co tam było namieszane.
    pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Witam!
    Zapnij RT na wyjście L165 i dobierz mu odpowiednią wartość, jak niżej. Przy problemach stabilności musisz na wejściu L165 zapiąć jakiś kondensator kompensujący, wartość musisz dobrać, coś z rzędu ułamków do 1µF, ale w żadnym wypadku elektrolit. Ewentualnie możesz zwiększyć wartość rezystora zapiętego na wejściu amp (ten 1kΩ) do 10... 100kΩ, a ten 10kΩ z potencjometru do wejścia "-" na ca. 50...500kΩ max, aby wartość kondensatora trzymała się w granicach. Jakąkolwiek wybierzesz wartość z tego zakresu, ważne jest, aby była ona równa wartości RT. Układ będzie wykazywał pewną bezwładność regulacji, proporjonalną do wartości kondensatora pomnożonej przez RT. Powinno pomóc. Pozdro
  • Poziom 10  
    Podłączyłem RT do wyjścia scalaka ale niestety coś poszło nie tak (scalak strzelił i za chwilę wybuchł kondensator w zasilaczu). Więc narazie czekam na części żeby móc próbować dalej.
    pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Kondolencje!
    Wedle danych L165, ma on zakres dopuszczalnych napięć wejściowych równych zasilającym i wewnętrzny limiter prądu wyjściowego 3,5A. Na wejściu mógł powstać problem z komutowanym silnikiem DC (i jeśli nie było kondensatora kompensującego w układzie). Jeśli takiego silnika używasz, na wszelki wypadek dla dalszych prób włącz dwie diody zabezpieczające, zwrócone przeciwsobnie między piny wejściowe (1 i 2) IC. Typ np. 1N4148/4448 lub podobne.
    Diody D1 i D2 zabezpieczające wyjście w tym schemacie powinny być szybkie i mam nadzieję, że takich użyłeś. Użycie wolnych diód, jak np. prostownicze typu. 1N400X grozi zniszczeniem IC.
    Do tego celu możesz ewentualnie użyć dowolnego wzmacniacza do audio, z rodziny np. TDAxxxx, który daje większe prądy wyjściowe i jest przeznaczony do zasilania symetrycznego. Pozdro