Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belki konstrukcyjne w domu - zabezpieczenie przed uderzeniem

01 Mar 2017 21:59 696 3
  • Poziom 12  
    Czesc,

Mam bardzo nietypowe pytanie raczej z dziedziny budownictwa i nie bardzo wiedziałem, gdzie je zadać. Ponieważ jednak na elektroda.pl wiele razy otrzymywałem mnóstwo pomocy, mam nadzieję, że i tym razem się uda i znajdzie się osoba, która miała podobny problem.

Otóż architekt zaprojektował tak dom, że są w nim skosy i w jednym miejscu stosunkowo nisko idzie coś w rodzaju belki/element konstrukcyjny. W efekcie łatwo walnąć się w coś takiego (bo jest to wystający element idący stosunkowo nisko) i już bliska mi osoba nieźle rozwaliła sobie głowę. Pytanie jak zabezpieczyć takie miejsce. Samego elementu już raczej nie usunę - za duże ryzyko naruszenia konstrukcji i ewentualne jego usunięcie byłoby bardzo kłopotliwe.

Zastanawiam się jednak czy nie można kupić czegoś w rodzaju gąbki, co można by łatwo i trwale przykleić na taki element i w razie uderzenia znacząco amortyzowałoby to uderzenie. Coś co równocześnie po naklejeniu wyglądałoby estetycznie. Macie może jakieś pomysły czego i gdzie szukać?

Dzięki za pomoc.
  • Poziom 38  
    Oklej styropianem grubości 5-10 cm . Można ew. pomalować go .
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Witam.
    Żeby było skuteczne i estetyczne, to chyba najlepiej zrobić obicie tapicerskie.

Można jeszcze okleić np: matą izolacyjną termiczną (taka pianka, jak izolacja termiczna na rury). Można to kupić w sklepach hydraulicznych. Tylko to nie będzie zbyt estetyczne, i na dodatek ta pianka jest dosyć delikatna (łatwo można ją uszkodzić).
    Pozdrawiam.