Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 1320 - gniecie papier nie zacina

tomkolp 02 Mar 2017 09:41 804 8
  • #1 02 Mar 2017 09:41
    tomkolp

Poziom 9  

HP 1320 gniecie papier, tak jak na zdjęciu. Zagięcia są w różnym miejscu, zawsze pionowe, nie zawsze się pojawiają. Nie ma różnicy czy to pierwsza kartka, czy któraś z kolei. Podajnik dobrze ustawiony, rolka podająca ma nową gumę, fuser ma wymienioną folię i wałek dociskowy pół roku temu, wszystkie rolki poczyszczone.
    HP 1320 - gniecie papier nie zacina

0 8
  • #2 02 Mar 2017 13:23
    cichy999
    Poziom 20  

Zagniatanie papieru na końcu wydruk, powoduje moduł grzałki, ostatnio miałem jakąś dziwną folie (niby cała) a zagniatała, po wymianie na nową wydruk ok.

Możliwe że docisk jest uszkodzony lub jest nagar na tej listwie co wchodzi do fusera.

Ogólnie do sprawdzenia moduł grzałki

Jeszcze sprawdź na innym papierze (możliwe że jest mocno wilgotny)

0
  • #3 03 Mar 2017 16:26
    qrchakos
    Poziom 20  

Możliwe że zużyta panewka, zazwyczaj ściera się ta od strony zębatki napędzającej wałek dociskowy.
    Bywa też że folia jest ścięta z jednej strony kawałek i też na wydruku nie będzie widać, a może zagniatać kartki.

0
  • #4 16 Sty 2018 12:39
    Leszczyszyn
    Poziom 2  

Mam identyczny problem po wymianie foli, docisku, bushingów od docisku, od czasu do czasu gniecie papier wzdłuż kartki.
    Czy u Ciebie problem udało się rozwiązać? Co było przyczyną?

0
  • #5 16 Sty 2018 15:37
    tomkolp

Poziom 9  

Niestety nie chciało mi się bawić i zmieniłem drukarkę. Proszę daj znać jak się uda, z czystej ciekawości.

0
  • #6 16 Sty 2018 20:42
    endriuf
    Spec od drukarek

Leszczyszyn napisał:
    Co było przyczyną?

Na początek zmień folię.

0
  • #8 29 Sty 2018 12:32
    Leszczyszyn
    Poziom 2  

Zmieniłem folię na inną (była o 1mm dłuższa 0.o?). Użyłem smaru TF sylikon+teflon. Jednak problem nie zniknął. Ostatecznie zostało tak jak jest.
    Drukuje i nie zacina, a to najważniejsze :D

0
  • #9 14 Lut 2018 15:40
    michalekx
    Poziom 14  

Kolego Leszczyszyn. Jeśli po zmianie folii nadal jest to samo to nadal masz złej jakości folię. Folia powinna być gruba i sztywna. Nie ładować dużo smaru. Pisałeś również o docisku. Jest nowy? Sprawdż również czy się nie przekręciła guma.

0