Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TECHNICS SU-610 - Połączenie kilku urządzeń

Nozdro 02 Mar 2017 11:29 495 4
  • #1 02 Mar 2017 11:29
    Nozdro
    Poziom 2  

Witam wszystkich, to mój pierwszy postna forum.

Co do tematu dysponuje wiekowym Technics su 610 oraz urządzeniami:
    - Gramofon Technics SL-BD3, (phono) 2xRCA -2xRCA,
    - Monitor LG 27MT75D-PZ, (phono) 2xRCA(su 610) - minijack(monitor) - na wyjściu phono miałem rozgałęźnik),
    - PC(z kartą dźwiękową realtek) tutaj połączony PC z monitorem przy pomocy HDMI,
    - Głośniki samochodowe, dość wiekowe ale sprawne, podłączone do Su-610 pod "A" o mocy 8W, 4Ω x2 sztuki [(?)czyli jakieś 16W i 8Ω(?)],

-Głośniki komputerowe Media-Tech MT3304 Swing z kabla 2xRCA -2xRCA odciąłem końce i podłączyłem do su-610 pod "B".

Wszystko śmigało mi bez problemu od 2015 roku.
    Teraz chcę podłączyć wszystko aby zastąpić wysłużone już Media-Techy dlatego zakupiłem:

- Kolumny 5.1 multitouch Auna Areal 520 95W-100W.

Kolumny mają wyjścia input dvd i aux.

Bardzo proszę o pomoc w podłączeniu. Za dobre podpowiedzi nawet postawię piwo aby nie było ;D

0 4
  • #2 05 Mar 2017 12:14
    Pablo1964
    Moderator

SU-610 jest wzmacniaczem stereofonicznym. Dlatego do optymalnej pracy należy podłączyć jedynie 2 kolumny. Sugeruję sprzedaż wszystkich kolumn i zakup, w ich miejsce, dwóch kolumn dopasowanych do wzmacniacza.

0
  • #3 05 Mar 2017 20:25
    Nozdro
    Poziom 2  

Poszukuje kompromisu między muzyką a filmem, jak to często bywa nie można mieć wszystkiego jednak nie jestem do końca pewny czy inwestowanie w sprzęt pod wiekowy już SU-610 to dobry pomysł. Nie lepiej pomyśleć o zamianie na coś nowszego? np. amplituner 5.1, wtedy do dvd podpinam system 5.1 a do głośnikowych dobieram przyzwoite stereo. Kompromis bo film w 5.1 a muzyka z czarnej płyty w stereo - tak jak Bóg przykazał.?

Dla przykładu Su-610 zamienić na HK AVR 21, Amplituner Yamaha RX-V 430RDS, Yamaha DSP 5a, PHILIPS FR 740?

0
  • #5 06 Mar 2017 12:11
    Nozdro
    Poziom 2  

1. Film/kino vs. muzyka 50/50
    2. Rock/Blues/Jazz/Elektryczna/new wave/metal/glam rock/Thrash metal/klasyczna
    3. 25-30 m2
    4. amplituner - do 300,400 zł, sprzęt tego typu szybko się starzeje dlatego szukam czegoś uniwersalnego aby była możliwość przełączenia kino/muzyka. Kino 5.1 a muzyka stereo. Kolumny stereo za jakiś czas gdy uzbieram więcej pieniędzy dobiorę ew. sam zrobię, póki co chciałbym wykorzystać sprzęt którym dysponuję więc mogę jedynie wymienić su 610 na coś innego.

P.S. Jest jeszcze niby opcja z adapterem stereo na 5.1, widziałem takie urządzenia Logitech'a jednak nie wiem czy jestem przekonany do tego typu przejściówek, ze schematów wygląda jakby 5.1 polegało po prostu na aktywowaniu wszystkich głośników. Jakie macie opinie na temat tego typu przejściówek, może lepiej w coś takiego pójść niż wymieniać w sumie dobry wzmacniacz stereo? Z drugiej strony zawsze mogę połączyć sprzęt którym dysponuję + amplituner 5.1 + su 610, jednak czy będzie to miało sens? Pozdrawiam

0