Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodge Caliber 2.0 Silnik zgasł podczas jazdy nie nie chce się ponownie uruchomić

pilot62 02 Mar 2017 12:31 927 1
  • #1 02 Mar 2017 12:31
    pilot62
    Poziom 2  

Witam,
    Mam problem z samochodem Dodge Caliber, silnik diesel 2,0 CRD, rocznik 2008. zdarzyło mi się ze po przekręceniu kluczyka samochód nie pali. Problem wygląda tak: po przekręceniu kluczyka włączają się wszystkie kontrolki, wszystko normalnie jak zawsze, i po zgaszeniu niektórych (tez tak jak zawsze) i po przekręceniu na zapłon kontrolki przygasają, a rozrusznik jest głuchy. Nic nie pyka, kompletna cisza. Ostatnio kilka dni temu silnik zgasł podczas jazdy i nie na możliwości jego uruchomienia. Objawy jak wyżej wszystko świeci jak zwykle a rozrusznik nie kręci. Po podłączeniu do komputera nie można się połączyć z komputerem samochodowym. Brak komunikacji(wcześniej była)

Wcześniej miałem 3 razy ten problem z uruchamianiem ale w końcu uruchamiał się. Teraz nie ma możliwości. Zaholowałem samochód do mechanika posprawdzał bezpieczniki, rozrusznik na "krótko" kręci bez problemu, na kilka minut odłączył akumulator. Na kluczyk nic, cisza. Mechanik się poddał i powiedział, że to może być uszkodzony komputer samochodowy bo tak się zdarza

Dodam ze akumulator jest nowy. Gdzie szukać problemu? Może ktoś się spotkał z czymś takim. Teraz auto stoi u kolegi mechanika ale on potrzebuje jakiś schematów instalacji elektrycznej, której również nigdzie nie mogę znaleźć. Proszę o jakąś pomoc. Może ktoś miał taki problem.

Pozdrawiam

Henryk

henrykmatlocha(malpa)wp.pl

0 1
  • Katalog Megger
  • #2 02 Mar 2017 20:32
    bsv2001
    Poziom 16  

To est problem z napięciem (z "-")
    Trzeba dodać dodatkowy "-" na silnik, potem na karoseria i trzeba sprawdzić testerem

3