Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka AEG Favorit 86010Vi - błąd i60 przekaźnik grzałki

Gate Opener 02 Mar 2017 13:39 1035 8
  • #1 02 Mar 2017 13:39
    Gate Opener
    Poziom 2  

Witam,

Od jakiegoś czasu otrzymuję kod błędu i60 w mojej zmywarce. Dowiedziałem się, że jest to wynik uszkodzonego przekaźnika grzałki.
    Chciałbym się dowiedzieć jaki przekaźnik kupić. Czy ktoś z osób borykających się z tym problemem w tej zmywarce posiada nazwę właściwego elementu?

Na forum znalazłem informację o trzech:
    RelPol RM50-3011-85-1024
    Goodsky RWH-SH-112D
    NT3-2 C S 10 DC12V 0.36

Będę bardzo wdzięczny za fachową poradę. Dziękuję.

0 8
  • #2 02 Mar 2017 20:03
    h jaworski
    Specjalista AGD

Trzeba wyjąc ten ze zmywarki sprawdzić na jakie jest napięcie i na jaki prąd, ile amper. Wziąć przekaźnik do reki i udać się do sklepu z elektroniką w swojej okolicy i poszukać inny w tej samej obudowie z takimi samymi wyprowadzeniami i tych samych parametrach bo oryginał możesz dostać tylko w chinach. Ewentualnie poszukać w sklepie internetowym, ale wtedy często nie wiadomo jak są wyprowadzenia. Jak wyjmiesz to może zobaczysz czy to na pewno przekaźnik.

0
  • #3 02 Mar 2017 20:57
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam
    Potrzebujesz przekaźnik: cewka 12 volt, prąd styków 10 amper lub więcej. Wygląda jak ten http://allegro.pl/przekaznik-songle-srd-12vdc-12v-10a-250vac-piec-co-i6585874042.html . Błąd i60 jest związany z grzaniem, niekoniecznie może to być przekażnik. Do sprawdzenia grzałka, przewody od modułu do grzałki, cewka tacho, przekażnik, moduł - wypalona ściezka

0
  • #4 02 Mar 2017 21:44
    Gate Opener
    Poziom 2  

Dzięki za podpowiedź.
    Znalazłem jeszcze taki przekaźnik Finder 36.11.9.012.4011 z opisem, że jest to zamiennik przkaźnika SHC SRE303012, który jest stosowany w zmywarkach AEG Elektrolux.
    No nic szykuje mi się większa zabawa. Panowie, a czy ktoś z Was może mnie naprowadzić, gdzie szukać tego przekaźnika, w tym modelu zmywarki i jak najlepiej to zrobić. Czy jest możliwe dostanie się do niego bez wyciągania zmywarki z zabudowy?

1
  • #6 06 Mar 2017 11:55
    Gate Opener
    Poziom 2  

zibi1971 napisał:
    Witam
    Potrzebujesz przekaźnik: cewka 12 volt, prąd styków 10 amper lub więcej. Wygląda jak ten http://allegro.pl/przekaznik-songle-srd-12vdc-12v-10a-250vac-piec-co-i6585874042.html . Błąd i60 jest związany z grzaniem, niekoniecznie może to być przekażnik. Do sprawdzenia grzałka, przewody od modułu do grzałki, cewka tacho, przekażnik, moduł - wypalona ściezka

Tylko tu widzisz, problem jest tego typu, że grzałka grzeje jak dzika. Po otwarciu drzwiczek zmywarki, gdy sygnalizowany jest błąd i60 w środku jest niesamowicie gorąco, tak jakby nie było sygnału wyłącz grzałkę. Czy wydaje Ci się więc zasadne sprawdzanie pozostałych punktów?

0
  • #7 06 Mar 2017 19:11
    h jaworski
    Specjalista AGD

Nad czym tu myśleć 4 dni minęły od założenia tematu to od 3 dni zmywarka była by sprawna jak byś wymienił przekaźnik i wtedy się przekonasz czy wszystko będzie ok jak nie to musisz szukać dalej .

0
  • #9 27 Mar 2017 09:44
    Gate Opener
    Poziom 2  

zibi1971 napisał:
    Witam
    Przekaźnik znajduję się na module. Moduł jest w drzwiach tam gdzie masz przyciski.

Przekaźnik w tym modelu znajduje się na dole zmywarki, po lewej stronie. By dostać się do puszki z modułem sterującym nie musimy nawet wyciągać zmywarki z zabudowy.

Instrukcja wymiany w załączeniu (może się komuś przyda).

0