Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błąd P0170 - Z18XE - Błąd P0170 w silniku Z18XE. Pojawia się i znika.

Dhaeraow 02 Mar 2017 16:42 21327 16
    Dhaeraow
    Level 12  
    Cześć. Mam pewien problem. Mianowicie w mojej astrze pojawia się i znika błąd P0170. Doczytałem, że to uboga mieszanka. Znajomy mechanik stwierdził, że pierwsza lambda do wymiany bo kiepsko reaguje. Po jej wymianie nic się nie zmieniło. Po kupnie auta szperałem trochę od czego to może być. I tak sprawdziłem wartości z przepływomierza jest ok 2,7g/s na jałowym czyli się zgadza. Lambdy jak się nagrzeją oscylują sobie pierwsza gwałtowniej druga spokojniej. W pewnym momencie dałem sobie spokój z kasowaniem tego błędu i zauważyłem, że sam schodzi. Silnik pracuje ładnie, równo, dobrze przyspiesza. Niedawno dołożyłem instalację gazową, ale to nie wpłynęło na ten problem.
    Gdzie szukać przyczyn? Może elektryka gdzieś nie styka ?
    Bieda z nędzą
    Level 35  
    Dhaeraow wrote:
    I tak sprawdziłem wartości z przepływomierza jest ok 2,7g/s na jałowym czyli się zgadza.

Skąd wiesz, że to wartość poprawna? Gdzie to wyczytałeś?
    Dhaeraow
    Level 12  
    Przeglądając inne fora/posty dotyczące tego samego błędu innych użytkowników. Podawali tą wartość (lub jej przelicznik chyba na kg/h - nie chcę teraz specjalnie tego szukać) pisząc iż taka jest w TIS-ie dla pracy na biegu jałowym.
    1megan
    Level 13  
    Sprawdz nieszczelności w dolocie. może łapie lewe powierze.
    Dhaeraow
    Level 12  
    Nabyłem w końcu jakiś sensowny interface i wyszło jeszcze parę kwiatków. Mianowicie prócz P0170 wisiały jeszcze nieaktywne P0100 (sygnał przepływomierza za niski) oraz P0460 (Poziom paliwa, sygnał za wysoki).
    Jakieś sugestie? W wolnej chwili chyba zdejmę połączenie pomiędzy przepływką kolektorem i obejrzę czy nie ma gdzieś pęknięć.
    waski821
    Level 17  
    P0100 może sugerować awarie przepływomierza która jest dość powszechna ale może również świadczyć o uszkodzenie sterownika silnika. Doraźnie wtedy pomaga podanie osobnej masy na przepływomierz. Ale proponuje najpierw podłożyć inny przepŁywomierz i obserwować korekty OBD.
    Dhaeraow
    Level 12  
    Osobnej masy- W sensie dorobić nową masę do przepływomierza? Sterownik jakoś ją podaje czy jak?
    Dhaeraow
    Level 12  
    Panowie, ktoś może wie jakie konkretnie powinny być wartości pokazywane przez przepływomierz? Jakieś źródło.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    A nie masz zaślepionego EGR bo domniemam że to AG.
    Katalizator nie zapchany?

Teraz z LPG będzie trudno to wykryć, ja zresztą bym to olał bo skoro tyle przejezdziłęś to szkoda wydawać setki PLN na diagnozę, lepiej to wydać na serwis i benzynkę.
    Dhaeraow
    Level 12  
    Ogarnąłem ABtecha i odczyty mam następujące na biegu jałowym:
    800RPM
    Mass Air Flow sensor - napięcie się buja 0,20-0,45V
    Mass Air Flow sensor - 7kg/h
    Intake air temp. - 1,45V
    Intake air temp - 34C

A na dworzu jest ~8C
    Dziwnie mi to wygląda

W trakcie odczytu błąd przepływomierza -nieaktywny
    Błąd mieszanki - aktywny
    Dhaeraow
    Level 12  
    Przepływomierz wymieniony, wskazania takie same jak na starym :/
    stixik
    Level 8  
    Dhaeraow wrote:
    Przepływomierz wymieniony, wskazania takie same jak na starym :/

poradziłeś sobie z tym poroblemem ?
    sebap
    Level 41  
    Ubity ECU, standardowa usterka w Oplu 1.8.
    piotrek222
    Level 17  
    Witam,

posiadam astra x18xe z LPG pojawił się błąd P0170.
    Autu jeździ normowanie. Były tylko problemy na zimnym silniku że brakowało mocy. Po 2-3 minutach wszystko wracało do normy.
    Auto było u mechanika sprawdził podobno wszystko od lambdy po wtryskiwacze ciśnienia paliwa, przepływomierz wymieniony bo stary podobno pokazywał za mały przepływ.
    I twierdzi że tylko to mechanicznie mogą być np. wypalone zawory. I chce za naprawę ponad 3 tys.
    Nie chce mi się w to wierzyć.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    piotrek222 wrote:
    Autu jeździ normowanie

To nic nie rób bo tak nic z tego nie będzie , opel z tamtych lat tak ma, ląduje na złomie jak się popsuje.