Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megane I '98r. - centralny zamek zablokował drzwi

vidget 02 Mar 2017 18:25 1893 3
Testo
 • #1
  vidget
  Level 15  
  Megane jak w tytule, 1.6B+G, dziś rano po przymrozku wsiadłem jak co dzień, jednak zauważyłem po pierwszym postoju, że nie otwarły się drzwi pasażera, tylne za kierowcą, w ciągu dnia także bagażnik i klapka wlewu paliwa, w ciągu dnia nie miałem się za to jak zabrać, nawet nie wiem od czego zacząć. Auto posiada immo, pozostałe dwoje drzwi bez problemu otwierają i zamykają się z kluczyka, bezpiecznik OK, gdzie może być pies pogrzebany?
 • Testo
 • #2
  davidiusss
  Level 12  
  A wcześniej jak były mrozy to nie miałeś takich problemów? Zdarza się, że przy niskich temperaturach smar w mechanizmie gęstnieje na tyle, że sprężyna nie jest w stanie odryglować, pomimo że siłownik działa.
  Sprawdź czy słychać w ogóle działanie siłownika w tych drzwiach.
 • Testo
 • #3
  vidget
  Level 15  
  Nawet przy -30 nie było takich problemów, specjalnie stał dziś na słońcu i ogrzewanie chodziło w czasie jazdy ale nic to nie dało, nie słychać nawet pyknięcia w tych zamkniętych drzwiach, nie ma też drgania które wskazywało by że dochodzi prąd do siłownika. Słychać natomiast pracę przekaźnika pod kierownicą za skrzynką bezpieczników. Po rozebraniu klapy od wewnątrz bagażnika ręką odsunąłem blokadę wlewu paliwa, otworzyłem tylną klapę, zdjąłem tapicerkę z tylnych drzwi, i ręcznie je odblokowałem. Co ciekawe, próbnikiem 12V otwierając i zamykając drzwi sprawdziłem czy dochodzi napięcie na siłowniki, dochodzi. Z ciekawości wymontowałem siłownik z klapy bagażnika i rozebrałem go. Smród spalenizny niemiłosierny, czy to możliwe żeby 3 padły na raz? Od strony pasażera pilotem da się otworzyć natomiast nie da się zamknąć. I jeszcze jedno, czy żeby wymontować siłownik z tylnych drzwi trzeba wymontować wcześniej klamkę?