Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter HIGH input -> Low in - schemat wykonania.

patrum 02 Mar 2017 21:11 1542 0
  • #1 02 Mar 2017 21:11
    patrum
    Poziom 12  

Witam, mam problem z wykonaniem konwertera z sygnału głośnikowego na RCA. Cel - podłączenie wzmacniacza w fabryczną instalację auta. Mam samochód który w instalacji głośnikowej ma osobne wyjście na fabryczny subwoofer. Wcześniejszy wzmacniacz, który miałem, miał wejście HIGH input, więc problemu nie było i wszystko działało tak jak należy. W nowym wzmacniaczu nie mam tego wejścia więc tylko RCA wchodzi w grę, a jak wiadomo fabryczne radio go nie ma i w sumie da się z niego wyciągnąć line out, ale wolałbym wykorzystać wyjście na subwoofer które mam od razu w bagażniku. Do rzeczy. Zrobiłem konwerter wg tego schematu:

Problem jest taki, że muszę odłączyć czincze od wzmacniacza i ponownie je podłączyć żeby zaczęło działać, poza tym wszystko jest ok.

Poszukałem trochę więcej i znalazłem inny schemat, wykonałem go, a w zasadzie wszystkie jego warianty:

Tutaj znowu wzmacniacz od razu zaczyna grać, bez potrzeby odłączania przewodów, ale COŚ zbiera straszne zakłócenia i praktycznie nie da się słuchać. Dodając do schematu z pierwszego zdjęcia kondensatory, sytuacja jest identyczna. Wychodziłoby, że przez kondensatory mam straszne zakłócenia, czy to możliwe? Próbowałem wszystkich kombinacji z masą itd. Po podłączeniu kablem telefonu wszystko jest ok.

Jeśli to ważne - samochód to BMW E46 z nagłośnieniem Harman/Kardon, wzmacniacz Rodek r2180a. Kable zasilające 20mm2 około metra długości.

0 0
  • Sklep HeluKabel