Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Stilo 1.9 JTD 8V - Jaki silnik (słupek) do Stilo 1.9 JTD zamiast 192A1000

02 Mar 2017 21:14 1356 10
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Witam.
    Muszę niestety wymienić silnik w ww. pojeździe (bardzo "smrodzi" na biało i czarno, bierze ok. 1 l. oleju/100 km , turbo po regeneracji, odma drożna, intercooler oczyszczony, egr zaślepiony itd....).
    Czy zamiast 192A1000 115 km mogę wybrać inną jednostkę 1.9 jtd 8V? Są dostępne od 80km do 120km od Punto, Doblo, Alfy, Lanci itd.. Oczywiście osprzęt zostanie stary/oryginalny. Czy są jakieś różnice w "słupkach" które dyskwalifikują inne jednostki? Proszę o poradę i wskazanie wśród których jednostek mogę wybierać.
    Pozdrawiam.

PS:
    A może posiada ktoś ww. sprawną jednostkę z gwarancją rozruchową za rozsądną cenę? :D

Dobra.. Widzę że nie było odpowiedzi, tzn że nikt nie chciał zabierać głosu nie mając pewności. I słusznie :!:
    Mogę dla potomnych stwierdzić, że jeżeli jest to słupek od jtd 1910ccm 8V to pasują wzajemnie do siebie (od 80 do 120 KM). Trzeba oczywiście wymienić cały osprzęt...
    A teraz pytanie dość ważne do specjalistów od "przekładek".
    Jaka jest u Was cena ww usługi - tzn wymiany silnika z przekładką osprzętu?
    Oczywiście chodzi o samą usługę bez rozrządu, płynów, uszczelniaczy itp...
    Bardzo proszę o pilną odpowiedź.
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    Ceny zależne od regionu. Od 500 w górę.
  • Pomocny post

Poziom 25  
    Mam ich parę sztuk, gwarancje daje 2 tygodnie jak montowany u mnie 2 miesiące.
    Też z łodzi jestem Kronikarska 8, www.cfiat.pl
    Dzięki P......
    A jak u innych i gdzie indziej to wygląda?
    Pytam bo "kumpel" mi powiedział przed przekładką "..nie martw się, dogadamy się żebyś stratny nie był..."
    Po wymianie krzyknął 1300 robocizna...(oczywiście wszystkie części i płyny kupowałem ja..)
    Wydaje mi się że to taka niezbyt kumpelska cena...

Szkoda Paweł (KarizmoGSM), żeśmy się wcześniej nie spotkali ( że nie odpisałeś na pierwszy post)...
    A ile ty byś wziął za przekładkę?
    PS.
    Gwarancja w myśl przepisów UE na przedmioty używane kupowane od firmy to 12m-cy. Nie wszyscy o tym wiedzą i nie wszyscy egzekwują... :D

• Poziom 25  
    Przekładka 1000 zł, nie ma czegoś takiego jak "gwarancja UE" mylisz to z rękojmią.
    Gwarancji dawać nikt nie musi i nikogo do tego nie zmusisz.

Żeby dawać 12 miesięcy na używkę to by trzeba było brać 2 razy tyle za wymianę i 3 razy tykle za części.

Mam jedną sztukę sprawdzoną, naprawdę w dobrym stanie, montaż dopiero za jakieś 2 tygodnie.

Stary silnik w rozliczeniu zostawisz i coś opuścimy.
  • Użytkownik usunął konto  
    W pierwszym poście napisałem, że wszelkie koszty dotyczące części (uszczelki, uszczelniacze, rozrząd, pompa wody,olej, filtr, płyn chłodzący, a nawet silikon itp) są po mojej stronie. Chodzi tylko i wyłącznie o samą robociznę.
    W tym samym poście pisałem również o tym, że chodzi o goły słupek - czyli z przekładką całego osprzętu.
  • Pomocny post
    Spec Overclocking
    W tym wypadku sądzę, że 1300zł to taka normalna cena w Łodzi. Oczywiście typowy Zenek w stodole może i zrobi taniej, ale jeśli ten kolega pracuje w warsztacie czy tam ma swój warsztat to uznałbym że to normalna cena. Wiesz, sam za darmo też nie chciałbyś pracować, prawda?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    U mnie klienci płacą 800 za samą pracę, ale w tym jest wszystko co trzeba przełożyć, wymienić. Jak komuś za drogo to niech spada, ale widzę po Waszych postach, że raczej zbyt tanio liczę.
    Dziękuję Bardzo za odpowiedzi...