Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arkusze google - Funkcja: =FILTER('D3'!A:U; 'D3'!Q:Q = E8)

rrkusz 03 Mar 2017 08:50 453 4
  • #1 03 Mar 2017 08:50
    rrkusz
    Poziom 18  

chcę przefiltrować arkusz z zakładki D3 aby wyrzucił mi wszystkie wyniki poza słowem "wysłane"
    jeżeli w komórkę E8 wpiszę ="wysłane" wyrzuca mi wszystkie wyniki z wierszami gdzie w kolumnie Q znajduję się słowo "wysłane"

jeżeli w komórkę E8 zostawię pustę pole wyskakują mi wszystkie wiersze gdzie komórka Q jest pusta.

a ja bym chciał aby wyrzuciło wszystko po za słowem "wysłane" czy może ktoś coś doradzić ?

0 4
  • #2 03 Mar 2017 09:10
    kinggustav
    Poziom 20  

A zwykły autofiltr nie działa? Klikasz na kwadraciku filtra, powinna się pojawić lista unikalnych wartości w tej kolumnie. Inicjalnie wszystko jest zaznaczone. Wystarczy odznaczyć to czego ma nie pokazywać.

0
  • #3 03 Mar 2017 09:43
    rrkusz
    Poziom 18  

działa autofiltr tylko do arkusza będzie miało dostęp kilka osób a chciał bym żeby zawsze widzieli tylko te wiersze co mają i żeby mi nie przestawiali tego filtra, chciałbym również zamiast słowa np "wysłane" zaznaczyć aby mi wyrzucało tylko wiersze z cyframi bez tekstu lub na odwrót.

0
  • #4 03 Mar 2017 12:22
    kinggustav
    Poziom 20  

Ale czy mają coś tam edytować? Jeżeli nie to może należy dla nich przygotować specjalny arkusz, taki raport, gdzie automatycznie skopiuje się co trzeba podczas otwierania (o ile to rozsądna ilość danych). Pozostałe arkusze można ukryć. Jeżeli mają edytować to moim zdaniem potrzebna jakaś aplikacyjka VBA.

0
  • #5 03 Mar 2017 12:27
    rrkusz
    Poziom 18  

Dobra to jest myśl wszystko przygotuje w jednym arkuszu na filtrach i wyeksportuje do innego arkusza gdzie nic nie będą mogli zmieniac i nie będą widzieli formuł i ustawień autofiltra myślę że to będzie najlepsze rozwiazanie.

0
  Szukaj w 5mln produktów