Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

passat b5 fl - wymiana kierownicy w b5 na kierownice z b6

luzipower 03 Mar 2017 09:08 6963 0
    luzipower
    Level 12  
    Panowie jakoś na fuksa udało mi się kupić kierownicę od B6 albo B7 z multifunkcją i to jedno nabojową (nawet nie wiedziałem, że są różne :-) więc naprawdę mi się fuksnęło)

Multifunkcji i tak nie podepnę (może będę ten temat drążył później) ale obecnie chciałbym podpiąć poduchę i klakson - czy ktoś może mi pomóc ?

W starej kierownicy mam 4 przewody:
    - czarny i brązowy klakson (czarny masa a brąz plus ?)
    - Brąz i niebieski idzie do wtyczki od poduchy

W nowej za to jest więcej przewodów...
    - do wtyczki od poduchy idzie szary i białawy
    - osobno do ładunku jest podpięty niebieski - jest na stałe przylutowany, ale wychodzi on z żabki gdzie są brązowe przewody....
    - dwa brązowe i czarno-biały zapewne od klaksonu

czy ktoś może mi pomóc i napisać co z czym połączyć ? bo kostkę od nowej kiery muszę odciąć i połączyć ze starą kostką, aby banglał klakson i co najważniejsze zamienić kostki poduszki, bo nie są identyczne ! no i nie chce się pomylić, bo będę miał kuku :-)

Wieloklin pasuje idealnie, taśma ESP pasuje idealnie - więc kwestia tylko dobrego podłączenia owych 4 przewodów. Jeżeli miałaby wjechać multifunkcja to wtedy robi się więcej problemu. ja obecnie olewam mutli, będę myślał później. Obecnie chciałbym tylko aby poducha była ok i abym czasami mógł kogoś strąbić (a nie pogrozić palcem :-) no chyba, że ktoś wie jak jeszcze zrobić podświetlanie przycisków na kierownicy.... :-)

będę mega wdzięczny ! a i innym się przyda, bo dużo szperałem i nie za bardzo znalazłem info....