Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet przez ADSL - Problem z jakością internetu, stare kable telefoniczne

03 Mar 2017 10:48 1140 3
 • Poziom 2  
  Witam.

  Chciałbym się poradzić w kwestii problemu z połączeniem internetowym poprzez ADSL. Od dość długiego czasu jakość mojego łącza internetowego jest bardzo zła. Dzieje się tak od kiedy przeszedłem z Neostrady do T-Mobile. Mieszkam w małej miejscowości pod Warszawą. Mając internet 2Mb podłączony przez LIVEBOXA wszystko było ok pomijając bardzo małą prędkość internetu. Był on stabilny i nie rozłączał się. Po przejściu do T-MOBILE okazało się że w moim miejscu zamieszkania jest możliwość podłączenia internetu 10 MB i skorzystałem z tej oferty. Dostałem nowy modem, internet jest szybszy ale pojawił się problem - internet rozłącza a pingi w grach to ok 70ms, do tego gołym okiem widać że internet się zawiesza. 2 Lata temu znów wróciłem do neostrady (teraz juz orange). Dostałem nowy router, prędkość została ale problem nie zniknął.
  W tym momencie prosiłbym o jakąś sugestię jaka może być przyczyna pogorszenia się jakości działania mojego internetu. Może być to spowodowane zmianą operatora? Zmiana Routera coś da? Czy to możliwe że większa prędkość internetu obciąża połączenie? Chciałbym dodać że jestem podłączony do starego słupa telefonicznego który był naprawiany 20 razy. Czy jest możliwość wymusić od ORANGE wymianę całej instalacji na słupie? Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.

  Dziękuję i pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Sprawdź czy masz prawidłowo ustawione oba DNS. Zgodnie z zaleceniami operatora, powinieneś je znaleźć w dołączonej dokumentacji od operatora.
 • Poziom 21  
  A co mają DNS-y do rzeczy?

  kosior666 napisał:
  Czy to możliwe że większa prędkość internetu obciąża połączenie?
  A czy jazda 200 km/h po Warszawie nie zwiększa szans na wypadek? Im większa szybkość tym mniejszy zapas na kłopoty. Przy 2 Mb/s miałeś pewnie SNR Margin ok. 31 dB. Teraz na starcie masz 6 dB. DLM "stabilizuje" łącze, w efekcie zwykle podnosi ping, ale także obcina synchronizację (wzrasta SNR Margin), no ale pewnie nie uciął na dawne 2496/320.

  kosior666 napisał:
  Chciałbym dodać że jestem podłączony do starego słupa telefonicznego który był naprawiany 20 razy.
  Normalne, kable starzeją się. Potnij te kable nożycami w 10 miejscach to to 10 razy połączą etonami (i pewnie wlepią karę). Nie po to płacisz 30 zł miesięcznie za utrzymanie łącza by łącze było utrzymywane, ale żeby operator miał 30 zł (czyli 14400 zł od czasów Gierka). Oczywiście wymiana kabla jest możliwa, ale trzeba mieć dużego farta (a jak pisałeś już 20 razy nie mieli na to ochoty).
 • Poziom 14  
  Stara zasada, jak przyjedzie technik, jak się "da" to się da, a jak się nie "da" to się nie da.
  Pogadaj z chłopakami normalnie, a nie macie zrobić.