Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki lokalizator przewodów wybrać? Wykrywacz przewodów Laserliner Plus 080.965A

Conrad.pl 03 Mar 2017 12:21 12777 5
 • #1
  Conrad.pl
  Level 3  
  Nowoczesne lokalizatory pracują na dwa sposoby. Część z nich wykorzystuje efekt indukcji, powodowany przez pola elektromagnetyczne. Tą metodą najłatwiej jest wykryć przewody elektryczne, przez które przepływa prąd przemienny tzn. przewody sieciowe. Lokalizator znajduje pole elektromagnetyczne wokół przewodu , które generowane jest przez przepływający prąd. Taki przewód jest bardzo łatwy do lokalizacji w ścianie, nawet na głębokości kilku centymetrów.

  Sytuacja może być nieco utrudniona w przypadku potrzeby lokalizacji przedmiotów z metalu, przez które nie przepływa prąd przemienny, czyli przewody bezprądowe, zbrojenie itp. Do wykrywania tego typu elementów wykorzystywany jest fakt, że metale, zwłaszcza stal, wpływają na pola magnetyczne występujące w ich otoczeniu. Wtedy lokalizator wytwarza elektromagnetyczne pole przemienne. Jeżeli czujnik lokalizatora zbliży się do ukrytego w ścianie metalu, zmienia się jego częstotliwość drgań. Następnie następuje analiza sygnału pomiarowego, a wynik wskazywany jest na urządzeniu.

  Metodą indukcyjną nie można, mimo to, wykryć żadnych przedmiotów, które nie są metalowe. Chcąc np. stwierdzić w ścianie montowanej na sucho, gdzie znajdują się drewniane wsporniki konstrukcji nośnej, aby na przykład powiesić szafkę, konieczne jest zastosowanie innej techniki. Do tego celu służy technika pojemnościowa. Lokalizator wysyła wtedy pole zmienne o bardzo dużej częstotliwości. Materiał w obszarze wykrywania czujnika przejmuje część energii i w ten sposób osłabia pole elektryczne. Jest to rejestrowane przez lokalizator jako sygnał pomiarowy i odpowiednio przeliczane, w taki sposób, że na wyświetlaczu widoczne jest położenie środka oraz krawędzi ukrytego elementu.

  Wydajnym wykrywaczem przewodów z kilkoma zintegrowanymi czujnikami jest Laserliner MultiFinder Plus 080.965A
  - Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LCD z interfejsem użytkownika. Dzięki temu MultiFinder można obsługiwać łatwo i bezpiecznie
  - Sygnały akustyczne i optyczne do wyszukiwania przedmiotów dodatkowo ułatwiają obsługę i gwarantują wysoką niezawodność w lokalizacji
  - Łatwy w użyciu: po automatycznej kalibracji przyrząd jest natychmiast gotowy do pracy

  Jaki lokalizator przewodów wybrać? Wykrywacz przewodów Laserliner Plus 080.965A

  Wykrywacz Laserliner MultiFinder Plus 080.965A może wykrywać przewody pod napięciem (do głębokości 40 mm), lokalizować metale nieżelazne (do głębokości 50 mm, drewno (do głębokości 20 mm) oraz wykrywać metale nieżelazne (do głębokości 100 mm).

  Dowiedz się więcej>>

  Zgoda na publikację //gulson
 • #2
  Brivido

  Level 33  
  Czy on jest serio taki dobry i wykrywa przewody pod i bez napięcia?
 • #3
  Magic_moon
  Level 29  
  Jak prywatnie, jak i w firmie używam MS6818 MASTECH i nigdy go na nic innego nie zamienię. A jego cena to około 600 zł.
 • #4
  Conrad.pl
  Level 3  
  Brivido wrote:
  Czy on jest serio taki dobry i wykrywa przewody pod i bez napięcia?  Brivido,

  Laserliner MultiFinder Plus 080.965A jest urządzeniem skanującym do wykrywania metali, rozpoznawania belek ściennych i poprzecznych w suchej zabudowie oraz do lokalizacji przewodów pod napięciem.
 • #5
  Justyniunia
  Level 35  
  W robocie mamy kilka różnych od jakichś no name po BOSCH'e itp i albo to nie działa tak jak sobie to każdy wyobraża, albo nikt z nas po prostu nie umie tego używać.
  Jestem raczej za drugą opcją, ale np taki GMS100M po skalibrowaniu, potrafi przy trzech (tych samych) pomiarach pokazać trzy różne lokalizacje, albo odległości, więc coś w tej pierwszej opcji chyba jednak jest.
 • #6
  jag3210
  Level 9  
  Witajcie,
  Potrzebuje kupić detektor przede wszystkim do instalacji hydraulicznej i CO z tworzywa sztucznego - dokładnie do rozrysowania instalacji w mieszkaniu do przeróbki. Znalazłem Boscha D-tect 120 za 900 zł ale czy jest to dobre urządznie do tego? Wskaże mi to co potrzeba (czy to rura czy kabel) czy tylko wskaże, że coś takiego tam jest?
  Na to inwestycje mam max 1000 zł. Polecicie coś?
  Pozdrawiam i dziękuję.
  Jarek