Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filmy - Zacinanie filmów, przed zmianą dysku było ok.

03 Mar 2017 14:04 573 14
  • Poziom 9  
    Witam, wczoraj odebrałem lapka po wymianie dysku na inny który miałem w PS4 ponieważ poprzedni się zepsuł. Po instalacji kodeków, programów i odpaleniu filmu w VCL, MPCHC w jakości 1080p i 720p (chociaż nie wszystkie filmy) są to głównie ripy z bluray, filmy przycinają się i obraz nie jest równy z dźwiękiem. Przed wymianą dysku nie miałem takiego problemu.
    Specyfikacja mojego lapka:
    Lenovo S20-30 bez dotykowego ekranu
    Procek: 2x Intel Pentium III Xeon, 2166 MHzPole
    Ram: 2GB
    Dysk: HGST HTS545050A7E380 (140227TM85A33J29Z5NL)
    Dodaję SMART dysku, jeśli trzeba mogę zrobić go innym programem.
    Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 37  
    Jaki był dysk wcześniej? Jaka prędkość obrotowa? Ile pamięci podręcznej?
    Ja bym obstawiał procesor bardziej jak się tnie? Być może nowy dysk jest źle ustawiony w biosie przez co ma ograniczoną szybkość odczytu plików.
  • Poziom 9  
    Jak ustawić go w biosie lub jak sprawdzić czy wszystko jest ok? Zdjęcie starego dysku, niestety nie potrafie powiedzieć jaki jest teraz.
    Może to być wina procesora? Przecież przed wymianą dysku wszystko działało prawidłowo.
  • Poziom 37  
    Ten stary dysk miał więcej pamięci podręcznej. jak dysk jest ustawiony sprawdzisz w evereście któraś z zakładek magazyn. Być może dysk chodzi jako ide.
  • Poziom 15  
    Oba dyski różnią się tylko pojemnością bufora, poprzedni miał 16 MB, a obecny ma 8 MB.
    Mimo to nie powinno mieć to wpływu na zacinanie się filmów.
    Możliwe, że transfer rzeczywisty nie odpowiada temu podanemu przez producenta.
    Producenci często zawyżają te dane.
    Ja bym sprawdził czy w BIOS-ie dysk jest ustawiony poprawnie.
    Sprawdź w profilu oszczędzania czy dysk nie jest ustawiony na oszczędzanie energii.
    Kodeki masz te same co przy wcześniejszym dysku ?
  • Poziom 9  
    Może coś źle robię ale nic nie widzę prócz ogólnych informacji na temat dysku. Daje screeny z everesta.
    @kazo.m
    Gdzie znajdę ten profil oszczędzania? Kodeki teraz zmieniłem na k-lite codec pack mega, a wcześniej miałem zwykły k-lite, jeszcze dodatkowo instalowałem haali media splitter.
  • Poziom 15  
    klodos napisał:
    Gdzie znajdę ten profil oszczędzania?

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Opcje zasilania
    Wejdź do BIOS-u, tam znajdziesz dokładne ustawienia z jakimi pracuje dysk np: IDE, SATA I, SATA II, SATA III. Możliwe, że BIOS źle rozpoznał dysk i ustawił za niski transfer.
    A co do VLC, to miałem rozjechany dźwięk tylko w uszkodzonych plikach z filmami. Filmy kopiowałeś ze starego dysku, czy robiłeś Ripy od nowa ?
  • Moderator - Komputery Serwis
    klodos napisał:
    Dodaję SMART dysku, jeśli trzeba mogę zrobić go innym programem.

Nie ma takiej potrzeby.
    Dysk jest ok. SMART nie komunikuje niczego niepokojącego.
  • Poziom 15  
    Ustaw plan na "Wysoka wydajność" i usypianie dysku na "Nigdy" na baterii, jak i na kablu.
    Potem zjedź niżej, chyba na samym końcu listy, są "Multimedia".
    Ustaw wszystko na najwyższą wydajność.

W BIOS-ie jest ok, sprawdź jeszcze czy BIOS dobrze rozpoznaje dysk (w pierwszej zakładce)
  • Poziom 15  
    Po zmianach w planie zasilania i po restarcie dalej tną filmy?
    Jeżeli tak, to pozostaje program do testu prędkości dysku. Transfer powinien wynieść około 60 MB.
    tym: http://www.hdtune.com/
    Jeżeli transfer będzie OK, to chyba tylko pozostają kodeki jako winowajcy.
    Nie wiem, czy nadal tak jest, ale kiedyś pewnych kodeków nie instalowało się wraz z innymi bo się "gryzły"
  • Poziom 37  
    W pierwszym teście zapomniałeś kliknąć start żeby sprawdził bad sektory. Nie podoba mi się coś ten twój wykres. Konkretnie mi chodzi o CPU usage coś jest nie tak. Dla przykłady wrzucam wykres swojego dysku troszkę szybszy model HGST.

Mój model ma 32MB pamięci podręcznej i 7200obr. Nie masz przypadkiem ustawionego dużego pliku stronicowania, żeby system płynniej chodził przy 2gb ram?