Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi ECAM 22.366.B - Wybucha przewód wytwornicy pary, wyrzuca spieniacz

03 Mar 2017 19:21 1479 7
  • Poziom 10  
    Witam
    W ekspresie DeLonghi ECAM 22.366.B dwa miesiące temu w trakcie pracy spieniacza (capucino) wystrzelił pękł wężyk wychodzacy z wytwornicy pary (w kształcie podkowy). Wymieniłem wówczas wytwornicę pary, uszkodzony wężyk oraz zawór elektromagnetyczny. Podgrzewacz termobloku na dole wymonowałem i przeczyściłem odkamieniaczem. Wszystko zmontowałem z wymianą past termoprzewodzących na stykach termobloku. 2 miesiącze działało wszystko bez zarzutu. Niestety po tych dwóch miesiącach ponownie zaczęło dochodzić do "eksplozji" wężyka (zawsze w tym samym miejscu,- na zgięciu-największe ciśnienie). Destrukcja zaczyna się zawsze w trakcie robieniu capucino (spieniania mleka). Proces spieniania mleka nie dochodził do końca. Pojemnik z mlekiem raz sam wysunął się z połaczenia z ekspresem, drugim razem pojemnik wylądował na podłodze. Bez nieukończonego procesu spieniania mleka zaczyna pracować młynek do zrobienia espresso. W tym momencie zdążę przeważnie wyłączyć ekspres z sieci. Zakupiłem wcześniej 2 wężyki na zapas, które w ostatnim tygodniu zużyłem na wymianę. "Białe" wężyki są oryginalne zamienniki mam wrażenie bardziej miękkie tworzywo. Zaworu elektromagentycznego w dwóch ostatnich "wypadkach" nie wymieniałem. Zastanawiam się co może być przyczyną. Proszę o poradę.

Na dole zdjęcia z wnętrza ekspresu (uszkodzony wężyk zamontowany na zewnątrz celem ekspozycji do zdjęcia)

DeLonghi ECAM 22.366.B - Wybucha przewód wytwornicy pary, wyrzuca spieniacz DeLonghi ECAM 22.366.B - Wybucha przewód wytwornicy pary, wyrzuca spieniacz DeLonghi ECAM 22.366.B - Wybucha przewód wytwornicy pary, wyrzuca spieniacz

• Specjalista AGD
    Który z elektrozaworow został wymieniony?
  • Poziom 10  
    wymieniony został elektrozawór ten na dole na trzecim zdjęciu ("czarna kostka "), - z prawej strony na dole podłączony wężyk podaje parę do dozownika z mlekiem- spieniacza.
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Na górze masz elektrozawór V3 - Zdarza się, że blokuje się w momencie kiedy powinien odpowietrzyć układ.
    Jeżeli się zablokuje i nie odpowietrzy układu wzrasta ciśnienie w układzie i skutkuje to rozerwaniem wężyka.

Naturalnie przed kupnem elektrozaworu proszę sprawdzić czy mam rację
  • Poziom 10  
    jak mogę sprawdzić sprawność tego elektrozaworu górnego V3 i dolnego ?

• Specjalista AGD
    Dolny był wymieniony tak ? To proszę na chwile obecną nie brać go pod uwagę..
    Górny można kontrolować tylko w warunkach pracy w ekspresie, sprawdzać czy odpowietrza układ przez tą czarną rurkę.
  • Poziom 10  
    dolny zawór był wymieniany 2 miesiące temu po pierwszej awarii, po ostatnich dwóch awariach (w ostatnich dwóch tygodniach) wymieniałem tylko pęknięty wężyk, stąd też nie wiem, czy można być pewnym sprawności dolnego zaworu ...

Pytanie: czy i ewentualnie który przełącznik może być dla przypadku tej awarii uszkodzony ? (3 rodzaje poniżej)
    DeLonghi ECAM 22.366.B - Wybucha przewód wytwornicy pary, wyrzuca spieniacz DeLonghi ECAM 22.366.B - Wybucha przewód wytwornicy pary, wyrzuca spieniacz DeLonghi ECAM 22.366.B - Wybucha przewód wytwornicy pary, wyrzuca spieniacz

Dwa ostatnie przełączniki są w ekspresie pod bagnetem przyłączenia spieniacza mleka do ekspresu.
  • Poziom 10  
    wymieniłem 2 termozawory (górny i dolny) , uszkodzony wężyk, oraz wszystkie przełaczniki j.w.(środkowyx2 przy bagnecie wejscia spieniacza). Niestety efekty pracy przy spienianiu są nierówne. Czasami efektem całego procesu spieniania ( na największej piance ) jest centymer pianki w szklance. Nie mam pojęcia co jeszcze może być przyczyną ?, czy wymiana spieniacza mogłaby coś zmienić? Głowice spieniacza (nad pojemnikiem na mleko) czesto rozkręcałem do mycia ...