Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp lc-46le540e + telewizja upc pakiet start

03 Mar 2017 20:59 597 6
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam pewien problem. Otóż podłączyłem w mieszkaniu internet i telewizję z upc. Internet działa, ale telewizja niebardzo. Miał być pakiet START, czyli wszystkie te kanaly podstawowe. Nie ma żadnego dekodera, kabel podłączony do gniazdka antenowego. Kiedy wyszukuję przez DVB-C, znalazlo mi tylko 7 kanalów i to nie podstawowych ( canal +, discovery), na dodatek zakodowane. Analogowych łapie 10, reszta zaśnierzona. Model telewizora - SHARP LC-46LE540E.

Moje pytanie. Czy to wina sygnału, czy telewizora? Wolę się upewnić, zanim wezwę montera, który sobie niezle policzy.

Z gory dzieki za odpowiedzi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista Sieci, Internet
    bartasur88 napisał:
    Moje pytanie. Czy to wina sygnału, czy telewizora? Wolę się upewnić, zanim wezwę montera, który sobie niezle policzy.

A jakie parametry w tym tv wpisujesz dla Twojej lokalizacji, by sygnał UPC odebrać?
  • Poziom 2  
    Dokładnie takie jakie są w instrukcji UPC.
    ID - 43152
    Modulacja - 256
    Szybkość - 6.9

Próbowałem też wyszukać na innych krajach, ale zawsze znajduje tylko te 7 programów. To chyba oznacza, że jakiś sygnał jest bo bez niego nie byłoby nic. Jak jestem w błędzie to mnie poprawcie.
    Dlatego wydaje mi się, że to wina sygnału, ale pewny nie jestem.
  • Poziom 2  
    Kod aktywacji 022.
    A to potrzebne? Bo jak pisałem dekodera nie posiadam.
  • Specjalista Sieci, Internet
    To jak tv ma wiedzieć co wyszukać i w jakim regionie?

Kod regionu też może być mało, bo nie wiem, co tv sobie tam sam ustawia.

W opcjach szukania sygnału kablowego winna tam być umieszczona UPC - jeśli nie ma, musisz zadzwonić do UPC i zapytać o resztę parametrów nadawania - i wpisać je ręcznie "z palca".