Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Philips AE5430, spalony wzmacniacz audio

03 Mar 2017 21:03 762 9
  • Poziom 9  
    Radio Philips AE5430 ma widoczny na zdjęciu przepalony wzmacniacz głośnikowy audio. Nie można z przypalonej obudowy odczytać nazwy tylko nr: CE 1902-8. Może ktoś z kolegów wie jaki to wzmacniacz zastosowano. Proszę o pomoc, najlepiej byłoby odczytać ze sprawnego radia, ponieważ schematu też nie mogę zdobyć. Proszę kolegów o pomoc. Natomiast wzmacniacz słuchawkowy ETK 4800 działa dobrze.

Radio Philips AE5430, spalony wzmacniacz audio
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Dokumentacji producenta nie ma czyli nienaprawialny z założenia :)
    Możesz ocenić czy to końcówka analogowa czy cyfrowa, wiesz jaka obudowa zatem czas poserfować za takową w sieci.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź Service-AV. Nie wiem czy to końcówka cyfrowa czy analogowa. Radio cyfrowe a podgłaszanie analogowe, gałką potencjometru.
    Mam dodatkowe pytanie: byłoby to trochę nieeleganckie rozwiązanie, ale czy mógłbym wzmocnić sygnał wzięty z gniazda słuchawkowego np. za pomocą takiego wzmacniacza:
    http://allegro.pl/modul-wzmacniacz-audio-5w-2-6v-xpt8871-avr-arduino-i6696127653.html
    lub takiego:
    http://allegro.pl/mini-wzmacniacz-audio-klasa-d-stereo-2x3w-pam8403-i6685287034.html
    I czy wielkość sygnału wejściowego należy jakoś ograniczyć?
    Będę wdzięczny za podpowiedzi.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Widzisz co tam zastosowano, może to ten sam chip co w philipsie:)
  • Poziom 9  
    Myślę jak bezpiecznie sprawdzić i ewent. wlutować sam układ tego przedstawionego wyżej wzm. mono. Czy lepiej dodać całą płytkę tego wzmacniacza i sygnał pobrać z gniazda słuchawkowego?
  • Poziom 39  
    Jak najbardziej możliwe, wiesz co musisz sprawdzić primo ....
  • Poziom 9  
    Określić na jakich wyprowadzeniach znajduje się zasilanie, wejście i wyjście?...
  • Poziom 39  
    ... i czy napięcie w oryginale będzie prawidłowe dla nowego układu.
  • Poziom 9  
    ...muszę obniżyć napięcie z 6V do 5V. Myślę, że najprostszym sposobem będzie włączenie w szereg jednej diody krzemowej na której teoretycznie spadek napięcia wynosi 0,7V ...?