Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zacinanie się filmów full HD Win 7

03 Mar 2017 21:35 411 2
  • Poziom 26  
    Witam,
    od kiedy kilka lat temu zakupiłem laptop Asus Zenbook UX32A (Intel I5 3317U x4, grafika Intel HD4000, RAM 10GB, SSD, Win 7 x64) mam problem z odtwarzaniem filmów w rozdzielczości 1080p, niezależnie czy ripy czy nagrania z kamery z telefonu. Do tej pory myślałem, że sprzęt jest za słaby jednak niedawno zainstalowałem Ubuntu na drugiej partycji. Z ciekawości odpaliłem film w 4k/x264/25Mbps który ledwo zipie pod Windowsem, na Linuxie śmiga aż miło i to z pendrive'a.
    W przeszłości próbowałem różnych sterowników do grafiki, aktualnie mam chyba najnowsze bezpośrednio od Intela. Tak samo sterowniki chipsetu i całej reszty. Jestem pewny, że to kwestia jakichś ustawień, niestety nie wiem jakich. W ustawieniach karty graficzej nie ma praktycznie żadnych opcji.
    Preferuję odtwarzacz PotPlayer ale próbowałem też na VLC (szary obraz), MPC-HC (5kl/sek i zrzuca wiele klatek), WMP (wysypuje się zaraz po otwarciu pliku).
    Screen z MPC-HC, film 1080p z telefonu:
    Zacinanie się filmów full HD Win 7

Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 31  
    Telefon nagrywa w formacie MP4, może kodek który masz w tej chwili sobie nie radzi.
    Zaktualizuj kodeki które masz w tej chwili zainstalowane.