Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz z odzysku (etykieta towaru z marketu)

marcingebus 03 Mar 2017 21:39 723 4
  • #1 03 Mar 2017 21:39
    marcingebus
    Poziom 8  

Trafił w moje ręce wyświetlacz jak ze zdjęcia. Czy taki wyświetlacz można sterować z Arduino lub Nucleo? Był na śmietniku, więc może jest uszkodzony. A może nie? Rozdzielczość ma całkiem fajną
    Wyświetlacz z odzysku (etykieta towaru z marketu) Wyświetlacz z odzysku (etykieta towaru z marketu)

0 4
  • #2 03 Mar 2017 23:18
    szymon122
    Poziom 37  

Przecież masz na pokładzie atmega644, czyli arduino możesz już z tego zrobić. Odczytaj jaki układ scalony jest w lewym dolnym rogu, jest to układ radiowy.

0
  • #3 04 Mar 2017 01:26
    marcingebus
    Poziom 8  

szymon122 napisał:
    Przecież masz na pokładzie atmega644, czyli arduino możesz już z tego zrobić. Odczytaj jaki układ scalony jest w lewym dolnym rogu, jest to układ radiowy.

Ardruino, mam, chodzi o to, czy sam wyświetlacz się da jakoś podłączyć i może użyć sterownika z tej płytki, aby po jakiejś magistrali sterować wyświetlaniem. Może coś być zakodowane. Może ktoś miał doświadczenia. Załączam dodatkowe zdjęcia zrobiłem z 4 stron świata.

I jeszcze ten scalak po lewej na dole także z 4 stron:

0
  • Pomocny post
    #4 04 Mar 2017 09:51
    vania
    Poziom 22  

marcingebus napisał:
    Ardruino, mam, chodzi o to, czy sam wyświetlacz się da jakoś podłączyć i może użyć sterownika z tej płytki, aby po jakiejś magistrali sterować wyświetlaniem. Może coś być zakodowane. Może ktoś miał doświadczenia. Załączam dodatkowe zdjęcia zrobiłem z 4 stron świata.
    Poszukaj w internecie o "Electronic shelf labels" producenta też masz podanego ZBD Displays Ltd. układ radiowy to CC1100.
    Transmisja na 100% jest szyfrowana. Obejrzyj dokładnie płytkę czy nie ma z drugiej strony jakiegoś układu. Tak pobieżnie patrząc na zdjęcia wynika że sam wyświetlacz ma więcej pinów niż ATMEGA. Chyba że większość to zasilania / masy a sam wyświetlacz sterowany jest szeregowo.
    Ja zrobiłbym tak:
    - zrysować schemat podłączeń ATMEGi i samego wyświetlacza do reszty układu
    - po zrysowaniu wyjaśni się jak sterowany jest sam wyświetlacz
    - podłączyć analizator logiczny do linii sterujących wyświetlacza i przeanalizować co tam jest wysyłane
    - wylutować ATMEGę i wlutować swoją (lub podpiąć arduino) i na podstawie sygnałów z analizatora spróbować napisać swój program który coś wyświetli
    - dopisać swój kawałek kodu do komunikacji z wykorzystaniem CC1100 i cieszyć się fajnym wyświetlaczem z komunikacją radiową :)
    Generalnie dla osoby średnio zaawansowanej to zabawa na długie godziny, dla amatora łatwiej jest go spróbować sprzedać lub wymienić na wyświetlacz który jest dobrze opisany. Można też spróbować oddzielić sam wyświetlacz od płytki elektroniki licząc że z jego tyłu będzie podany typ i znajdziemy dokumentację.
    Z tego co tylko zerknąłem w internecie na te etykiety to może to być wyświetlacz e-papier.

0
  • #5 04 Mar 2017 11:41
    marcingebus
    Poziom 8  

vania napisał:
    Generalnie dla osoby średnio zaawansowanej to zabawa na długie godziny, dla amatora łatwiej jest go spróbować sprzedać lub wymienić na wyświetlacz który jest dobrze opisany. Można też spróbować oddzielić sam wyświetlacz od płytki elektroniki licząc że z jego tyłu będzie podany typ i znajdziemy dokumentację.
    Z tego co tylko zerknąłem w internecie na te etykiety to może to być wyświetlacz e-papier.

Jestem początkujący, wyświetlacz wyciągnięty z elektro-śmieci. Sprzętu do odlutowywania, analizatora stanów nie mam, a prawdopodobieństwo, że sprawny jest mniejsze niż 100%. Zostawię go sobie jako potencjalnego dawcę podzespołów a w wolnej ew. chwili zobaczę czy się da odlutować wyświetlacz.

Dziękuję wszystkim za wypowiedź, ale może komuś się jeszcze coś nasunie. :-)

0