Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw golf4 montaż małej szybki w tylnich drzwiach

03 Mar 2017 22:06 366 2
 • Poziom 8  
  Witam mam prozbe jak bezpiecznie i sprawnie zamontować mała szybkę w tylnich drzwiach w golfie 4
 • Poziom 13  
  1.Zdejmujemy tapicerke
  -dwa wkrety torx ,na samymy dole tapicerki
  -dwa wkrety krzyzaki pod zaślepką rączki do otwierania dzwi(zaślepka na zatrzaskach )
  tapicerka jest na zatrzaskach po bokach!
  2.Zjeżdzamy szybą na sam dół.
  3.Odkrywamy okrągłą zaślepke
  4.Wciskamy "bolec"trzymający szybe w mechaniżmie do środka.Odkręcamy wszystkie śruby od blachy ,która jest złączona nitami z mechanizmem podnosz.-opuszczania. szyb elekt.
  5.Odkrecamy dwie śruby, które trzymają prowadnice
  6.Wyciągamy uszczelke szyby z dżwi (siedzi dośc mocno ,nie jest na kleju ,ale pierwsze wyciągniecie najlepiej pomóc sobie śrubokretem potem ładnie schodzi(tylko ostrożnie ,żeby jej nie uszkodzić!!)
  7.Czyścimy uszczelke z kawałków wybitej szyby
  8.Wyciągamy szybe(dużą)do góry
  9.Wyciągamy prowadnice najpierw na dół ,aż wyskoczy z góry z "ząbka"a potem ostrożnie do góry
  10.Wkładamy nową "trójkątna" szybe w uszczelke.
  11.Zakładamy uszczelke razem z założoną szybą (trójkątna)tam gdzie jej miejsce ostrożnie dociskając ,pozostawiając ją jeszcze nie wciśnietą w pionową prowadnice w dzwiach dla dużej szyby(ułatwi to wkładanie samej szyby).
  12.Wkładamy dużą szybe i opuszczamy ręcznie na sam dół
  13.Zakładamy prowadnice (uwaga na szybe!), ,zakładamy na wyciecie u góry dociskamy do jej poprzedniego miejsca wkładając uszczelke od szyby" trójkątnej"i skrecamy 2-oma śrubami ,potem nakładamy duża szybe na prowadnice(tą miedzy szyba trójkatna a dużą)
  14.Wciskamy pozostałą cześć uszczelki dużej szyby tam gdzie jej miejsce i podnosimy ręcznie szybe w tą i z powrotem dla pewności ,że nic nie haczy itd.jeśli jest OK i duża szyba bez większych oporów rusza sie w prowadnicach jedziemy nią na sam dół ,żeby zahaczyć ją z mechanizmem opuszczania -podnoszenia (bolec),przed ostatecznym opuszczeniem założyć blache z mechanizmem podn-opuszczania szyb na miejsce i "chwycić "ją w miejscu wkręcając kilka śrub ,nastepnie szyba ręcznie w dół.
  15.Patrzymy w odślepione miejsce ,gdzie był "bolec" i sprawdzamy czy duża szyba weszła do plastyku jeśli tak jest wkładamy "bolec" (użyłem śrubokreta i docisnołem jak na zdjeciu wyżej -bolec bez trudu wchodzi).
  16.Spawdzamy czy szybka chodzi już elektycznie ,jeśli jest Ok.wkręcamy wszystkie śruby od blachy i na koniec założenie tapicerki dzwi
  17.Cieszymy sie ,z nowej szybki :)
 • Poziom 8  
  Dzięki za instrukcje odnośnie nieszczęsnej szybki . Do dzieła