Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Amica AWX612D - zabezpieczenia transportowe są nie do wyjęcia, co zrobić?

przyplyw 03 Mar 2017 23:38 1560 5
 • #1 03 Mar 2017 23:38
  przyplyw
  Poziom 9  

  Przedmiot sprawy Amica AWX612D nowa, szlag mnie trafi zaraz, niby prosta sprawa - śruby transportowe/zabezpieczenia, jak zawsze bo robiłem to wiele razy odkręcam śruby, rozpakowuje zaślepki, a tu nic i plastikowej części plus gumy nie da się za chiny siłą wyciągnąć, a do słabeuszy nie należę.

  Zajrzałem do środka pralki przez pokrywę i tam się prezentuje to co na zdjęciach : guma jest dużo szersza niż wklęsły otwór w blasze, mam wrażenie że plastykowe przedłużenie również by nie wyszło. Próbowałem gumę posmarować płynem, ale nie ma szans nie wychodzi, a wręcz nachodzi na blachę. Działając jak skuteczna blokada, używając lewarka jedno zabezpieczenie po zewnętrznej urwałem, resztek nadal się nie da wyciągnąć. Naprawdę używając całej siły nie ma najmniejszych szans ani ruchem kołowym ani żadną inną techniką.

  Śruby wyciągnąłem z podkładkami, bęben odskoczył, ale to ustrojstwo plastikowe w środku zostało i nie jest do ruszenia, a na infolinii Amicy słyszę tylko "Drodzy Kliencie... informujemy ze możecie się Państwo z nami kontaktować od poniedziałku do piątku..."

  Na tych wszystkich filmikach youtubowych to wychodzi prosto i łatwo, pomyślałem ze może nie trzeba po wyciągnięciu śrub i odblokowaniu bębna tych bolców wyjmować może jakiś nowy system? Tylko w takim razie dlaczego w instrukcji jest napisane, że to trzeba bezwzględnie wyciągnąć i po co by dołączali zaślepki do zestawu? Przerabiał to ktoś z was? Bo ja zaraz się załamię...
  Pralka Amica AWX612D - zabezpieczenia transportowe są nie do wyjęcia, co zrobić? Pralka Amica AWX612D - zabezpieczenia transportowe są nie do wyjęcia, co zrobić?

  0 5
 • #2 04 Mar 2017 02:48
  rosak
  Poziom 24  

  Na moje oko wydaje mi się, że to trzeba najpierw odkręcić aby rozluźnić gumę, a potem wyjąć. Co mówi instrukcja? Tak teraz patrzę i możliwe, że trzeba dokręcić, śrubę, którą wyrwałeś, a jednak instrukcja podaje odkręcić. Może się zapiekło. Ja bym teraz gumy nożem do tapet zaatakował.

  0
 • #3 04 Mar 2017 03:27
  przyplyw
  Poziom 9  

  rosak napisał:
  Na moje oko wydaje mi się, że to trzeba najpierw odkręcić aby rozluźnić gumę, a potem wyjąć.
  Instrukcja podaje, że trzeba wyciągnąć śruby, a następnie wyciągnąć wsporniki plastikowe i gume. I tylko tyle. Śruby wykręciły się lekko i bez oporów, nie było wyrwania, natomiast guma jest zapieczona wokół blachy i daje się kręcić, ale bardzo ciężko, natomiast sam trzon plastiku razem z gumą po stronie wewnętrznej są o wiele grubsze niż otwór.

  Zatem w ogóle nie wyobrażam sobie jak to niby się wyciąga, na poradnikach i filmach otwór zawsze jest większy od tego i trzonek wychodzi z luzem. Ja jak pociagnąłem to siłą to nic, jak użyłem megasiły urwałem głowę. Próbowałem posmarować ją płynem do mycia naczyń, ale i tak nie dało się jej wykręcić/wyciągnąć/wypchnąć. Nawet gdyby wyszła w ten sposób to nie mam dostępu do dolnych śrub. Jak się tylko pociągnie za kołek guma wewnątrz napęcznia się i nachodzi poza krawędzie blachy przez, którą powinna przejść.

  Jeden wspornik plastikowy wyrwałem (patrz zdjęcie) i mimo tego nic nie wychodzi, mógłbym go na pewno wepchnąć do środka, ale wtedy będzie mi się majtał w obudowie, a chyba nie o to producentowi chodziło? A może to powinno zostać w środku tak jak jest i tylko śruby miałby zostać wyciągnięte tak żeby bęben się uwolnił i odskoczył.
  Pralka Amica AWX612D - zabezpieczenia transportowe są nie do wyjęcia, co zrobić?

  0
 • #5 13 Mar 2017 03:02
  przyplyw
  Poziom 9  

  Witam, sprawa się rozwiazała częściowo siłowo i na tej podstawie muszę to skomentować tak ze producenta chyba powaliło.
  Pralka Amica AWX612D - zabezpieczenia transportowe są nie do wyjęcia, co zrobić?

  Pralka przy wirowaniu mocno stukała bębnem więc opcja żeby te sztyfty zostawić w środku odpadła.

  Urwane górne zabezpieczenie wepchnąłem do środka i wyciągnąłem ręką (góra) i mogłem sobie w końcu obejrzeć.

  Całości nie da się wyciągnąć, zamierzenie producenta było takie że zabezpieczenie składa się z sztyftu wewnętrznego, nasadki, w który wchodzi na zatrzask i spory kawał kruchej gumy między nimi. Sztyft wewnętrzny powinno się wyciągnąć (zatrzask) ciągnąć za główkę, nasadka zewnętrzna wpada do środka a gumę między nimi się wyciąga co jest możliwe dopiero po wyciągnięciu sztyftu wewnętrznego.

  Zatrzask jest taki "elastyczny" że 3 główki się ułamały a tylko ostatnią udało mi się ruchem wahadłowym wyciągnąć i to po ułamaniu wypustki główki dopiero, gume siłą dało się wyciągnąć a na dnie pralki były 4 otwory przez które po misternym przechylaniu pralki dało się w końcu przerolować nasadki i wyciągnąć (tylko że to przypominało zabawą w tą grę w salonie gier gdzie się kulkę prowadziło (tutaj w ciemno) labiryntem przechylając całym blatem.

  Inna sprawa że po tej robocie mam całe posiniaczone i pokrwawione ręce a przypominam od 2 lat chodze na siłownię więc ... jakby pralkę dostała jakaś kobieta albo emeryt to ciekawe jak producent sobie wyobraża tę zabawę?? A przypominam że w instrukcji jedyne zdanie poświęcone temu zagadnieniu brzmi"należy wyciągnąć śrubki i plastikowe zabezpieczenia bezwzględnie przed uruchomieniem pierwszego prania"

  Dla zainteresowanych na przyszłość : główka ma 2 wypustki za które się niby łapie, dokładnie na linii tych wypustek są zaczepy więc trzeba wahadłowo w strony tych wypustek tą główką majtać raz w jedną raz w drugą stronę jednocześnie ciągnąc i modlić się żeby "genialny" zatrzask puścił zanim "puści" plastik główki

  A jak się urwie trzeba wepchnąć do środka i przechylając pralką naprowadzić zabezpieczenie na jeden z 4 otworów w dnie pralki.

  1
 • Pomocny post
  #6 30 Maj 2018 01:52
  effzet
  Poziom 8  

  Drogi kolego :)

  Czasem nie wystarczy siłownia, czasem trzeba użyć łepetyny.
  Z pierwszym zabezpieczeniem faktycznie się męczyłem, bo robiłem to Twoją metodą. Po chwili jednak wpadłem na banalny pomysł. W przypadku pozostałych trzech, nie wykręcałem śrub całkowicie, lecz do połowy. Chwytając za śrubę i ruszając nią na boki oraz ruchem okrężnym, gwint wbijał się w plastik, zaczepiał się i służył jako dźwignia, zagłębiona w obudowie. Dużo lepiej niż szarpanie samej główki. Pozostałe 3 zabezpieczenia mają pęknięte po jednym zaczepie. Te 3 pozostałe razem zrobiłem szybciej, niż to pierwsze.

  Pozdrawiam

  0