Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes atego 815 - Kod błędu ABS 14149 plus kontrolka hamulca postojowego

04 Mar 2017 00:57 1770 5
 • Poziom 9  
  Witam, może ktoś mi pomóc w rozkodowaniu błędu w Mercedesie Atego 815 2000 rok mianowicie niedawno zakopałem sie autem i po kilkudzięsieciu kilometrach jazdy zapalił się błąd ABS 14149. Co on oznacza? A drugi problem który pojawił się wcześniej to nieregularne mruganie lampki od hamulca ręcznego pomimo jego zwolnienia. Zauważyłem iż gdy jest mróz pojawia się częściej wymieniłem osuszacz ale nic to nie dało. Gdzie znajduje się czujnik kontrolki hamulca postojowego? Dzięki za pomoc.
 • Poziom 9  
  Witam, kupiłem nowy przewód ABS wymienię dziś i zobaczymy co będzie. A ktoś pomoże z tą kontrolką hamulca postojowego?
 • Poziom 21  
  Czujnik ręcznego będzie albo przy samej dźwigni, albo przy zaworze przekaźnikowym przy tylnym moście, nie pamiętam jak w atego jest.
 • Poziom 9  
  Witam, jednak nie sprawdzę czy nowy przewód pomógł od ABS gdyż urwała się szpilka od koła i w poniedziałek będę musiał kupić i założyć.
 • Poziom 9  
  Witam, problem rozwiązany. Nowy czujnik ABS pomógł choć nie zauważyłem iż stary był uszkodzony. Wyczyściłem pierścień Abs gdyż był strasznie zalepiony brudem i rdzą może to też mialo wpływ na awarię. Najlepsze jest to iż mimo że nic nie robiłem z mrugającą nieregularnie kontrolką hamulca postojowego , przestała mrugać a zrobiłem dziś 450 km autem. Ciekawe czy to zbieg okoliczności czy abs z kontrolką hamulca postojowego jest powiązany? Tym bardziej ze z kontrolka zaczęła świrować już 4 miesiące temu a abs tydz wstecz. Mam nadzieję że tak jest... Dziękuję za pomoc kolegom.