Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes atego 815 - Kod błędu ABS 14149 plus kontrolka hamulca postojowego

slawekpoland 04 Mar 2017 00:57 546 5
  • #1 04 Mar 2017 00:57
    slawekpoland
    Poziom 7  

Witam, może ktoś mi pomóc w rozkodowaniu błędu w Mercedesie Atego 815 2000 rok mianowicie niedawno zakopałem sie autem i po kilkudzięsieciu kilometrach jazdy zapalił się błąd ABS 14149. Co on oznacza? A drugi problem który pojawił się wcześniej to nieregularne mruganie lampki od hamulca ręcznego pomimo jego zwolnienia. Zauważyłem iż gdy jest mróz pojawia się częściej wymieniłem osuszacz ale nic to nie dało. Gdzie znajduje się czujnik kontrolki hamulca postojowego? Dzięki za pomoc.

• Pomocny post
    #2 04 Mar 2017 04:18
    Józef18
    Poziom 32  

ABS 1 4149 - czujnik prędkości obrotowej osi przedniej z lewej strony ma przerwę, zwarcie z biegunem dodatnim lub zwarcie z masą.

• #3 04 Mar 2017 13:14
    slawekpoland
    Poziom 7  

Witam, kupiłem nowy przewód ABS wymienię dziś i zobaczymy co będzie. A ktoś pomoże z tą kontrolką hamulca postojowego?

• #4 04 Mar 2017 13:33
    Cobrat
    Poziom 18  

Czujnik ręcznego będzie albo przy samej dźwigni, albo przy zaworze przekaźnikowym przy tylnym moście, nie pamiętam jak w atego jest.

• #5 04 Mar 2017 20:17
    slawekpoland
    Poziom 7  

Witam, jednak nie sprawdzę czy nowy przewód pomógł od ABS gdyż urwała się szpilka od koła i w poniedziałek będę musiał kupić i założyć.

• #6 07 Mar 2017 23:51
    slawekpoland
    Poziom 7  

Witam, problem rozwiązany. Nowy czujnik ABS pomógł choć nie zauważyłem iż stary był uszkodzony. Wyczyściłem pierścień Abs gdyż był strasznie zalepiony brudem i rdzą może to też mialo wpływ na awarię. Najlepsze jest to iż mimo że nic nie robiłem z mrugającą nieregularnie kontrolką hamulca postojowego , przestała mrugać a zrobiłem dziś 450 km autem. Ciekawe czy to zbieg okoliczności czy abs z kontrolką hamulca postojowego jest powiązany? Tym bardziej ze z kontrolka zaczęła świrować już 4 miesiące temu a abs tydz wstecz. Mam nadzieję że tak jest... Dziękuję za pomoc kolegom.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME