Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes atego 815 - Kod błędu ABS 14149 plus kontrolka hamulca postojowego

slawekpoland 04 Mar 2017 00:57 2892 5
 • #1
  slawekpoland
  Level 9  
  Witam, może ktoś mi pomóc w rozkodowaniu błędu w Mercedesie Atego 815 2000 rok mianowicie niedawno zakopałem sie autem i po kilkudzięsieciu kilometrach jazdy zapalił się błąd ABS 14149. Co on oznacza? A drugi problem który pojawił się wcześniej to nieregularne mruganie lampki od hamulca ręcznego pomimo jego zwolnienia. Zauważyłem iż gdy jest mróz pojawia się częściej wymieniłem osuszacz ale nic to nie dało. Gdzie znajduje się czujnik kontrolki hamulca postojowego? Dzięki za pomoc.
 • #3
  slawekpoland
  Level 9  
  Witam, kupiłem nowy przewód ABS wymienię dziś i zobaczymy co będzie. A ktoś pomoże z tą kontrolką hamulca postojowego?
 • #4
  Cobrat
  Level 22  
  Czujnik ręcznego będzie albo przy samej dźwigni, albo przy zaworze przekaźnikowym przy tylnym moście, nie pamiętam jak w atego jest.
 • #5
  slawekpoland
  Level 9  
  Witam, jednak nie sprawdzę czy nowy przewód pomógł od ABS gdyż urwała się szpilka od koła i w poniedziałek będę musiał kupić i założyć.
 • #6
  slawekpoland
  Level 9  
  Witam, problem rozwiązany. Nowy czujnik ABS pomógł choć nie zauważyłem iż stary był uszkodzony. Wyczyściłem pierścień Abs gdyż był strasznie zalepiony brudem i rdzą może to też mialo wpływ na awarię. Najlepsze jest to iż mimo że nic nie robiłem z mrugającą nieregularnie kontrolką hamulca postojowego , przestała mrugać a zrobiłem dziś 450 km autem. Ciekawe czy to zbieg okoliczności czy abs z kontrolką hamulca postojowego jest powiązany? Tym bardziej ze z kontrolka zaczęła świrować już 4 miesiące temu a abs tydz wstecz. Mam nadzieję że tak jest... Dziękuję za pomoc kolegom.