Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thunderbird - Spowalnia komputer, zacina.

04 Mar 2017 10:52 1281 12
  • Poziom 28  
    Witam.
    Używam jako klienta poczty Thunderbirda.
    Od jakiegoś czasu po uruchomieniu i ściągnięciu wiadomości strasznie się zacina. Nie można swobodnie się poruszać po interfejsie. Mam cztery konta. Nadmiar wiadomości usunąłem. Dysk posiadam SSD 128 i połowa wolna. Co może być przyczyna?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    Jaka wersja TB? Jaki system? Jakie dodatki masz zainstalowane?
  • Poziom 28  
    TB: Version 45.1.1, first offered to Release channel users on May 31, 2016
    windows7 HE 64 bity 8GB ram
    gdzie sprawdzić dodatki?
  • Spec od komputerów
    Narzedzia -> dodatki.
  • Poziom 28  
    Mam wtyczki jak na screenie i słownik angielski do poprawy pisowni. Zainstalowałem najnowszą wersję i bez zmian. Może to być wina zapchanej skrzynki na serwerze?

Thunderbird - Spowalnia komputer, zacina.
  • Spec od komputerów
    A rozszerzenia?
  • Poziom 28  
    Brak zainstalowanych rozszerzeń.
  • Poziom 1  
    Udało Ci się jakoś rozwiązać ten problem? Mam to samo.
  • Poziom 28  
    Witam u mnie znowu to samo od wczoraj co jest grane? Procesor używany na 53 i pamięć prawie cała zajęta przez TB. TB jest wony. Ktoś coś poradzi?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Ile zajmują pliki wiadomości? W moim przypadku nawet po usunięciu wiadomości rozmiar pliku nie ulegał zmianie (po usunięciu wszystkich wiadomości i tak zajmował np. 4GB) i konieczne było jego podzielenie na kilka podfolderów, a miało to wpływ na szybkość działania programu. Nie wiem jak jest w najnowszej wersji, bo korzystam ze starszej. Na serwerze po pobraniu wiadomości są kasowane, czy pozostają?
  • Poziom 28  
    Pliki są zachowywane rok. Niektóre serwery nie mają takiej opcji. Gdzie mogę opróżnić folder z plikami TB?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    W danych aplikacji domyślnie jest katalog z zapisanymi danymi konta (wiadomości, konfiguracja konta etc).
  • Poziom 28  
    Tak w APP Data. Ale coś może konkretniej kolega podpowie? Nawet myszkę zacina na oknie TB.