Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G 2.0 136km - Pilot vs centralka, brak sygnalu z pilota do zamku

04 Mar 2017 12:17 489 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    wiem że było już dużo takich tematów ale nie doszukałem się konkretnie opisanego rozwiązania, ponieważ jestem świeży w tej dziedzinie potrzebuje poradnika krok po kroku jak to zrobić.

Posiadam Opla astre G 2.0l 1999 rok. Auto nie otwiera się ani nie zamyka z pilota, ale z kluczyka tak. W obu kluczykach wymieniłem baterie i próbowałem programować wsiadałem zamykałem auto, przekręcałem stacyjkę, klikałem guziki i z otwartym autem też, próbowałem w każdy możliwy sposób i nic, nawet odłączałem radio od kostki bo ktoś mówił że pomaga. Bezpieczniki działają bo sprawdzałem.
    Nie wiem czy to ma związek ale radio się nie wyłącza po zamknięciu auta i nie zapala się światło jak się je otwiera.

Czy dam rade to sam zrobić czy tutaj już tylko serwis pomoże ???

Z góry dzięki.
  • Poziom 13  
    A poprawnie programowane?
    Włączasz zapłon, naciskasz guzik na pilocie, a w kilka do kilkunastu sekund zamek centralny zamknie się i otworzy, wyjmujesz kluczyki. I już pilot działa.

Kodowanie kluczyka z pilotem (wg instrukcji obsługi): Włączyć zapłon. Układ przez 30 sek pozostanie w trybie synchronizowania. Nie wyjmując kluczyka ze stacyjki wcisnąć krótko jeden z przycisków nadajnika zdalnego sterowania. Synchronizacja zostanie potwierdzona przez centralne zablokowanie, a nastepnie odblokowanie zamków.
  • Poziom 22  
    Takie programowanie nie zawsze pomaga. Najlepiej zaprogramować komputerem.
  • Poziom 2  
    kmitki napisał:
    Takie programowanie nie zawsze pomaga. Najlepiej zaprogramować komputerem.

A jest do tego jakiś program?? Jak to rozwiązać i czy jest możliwe że jest coś popsute w samochodzie a nie po prostu brak zaprogramowanego pilota?
  • Admin grupy Samochody
    sebo0911 napisał:
    Nie wiem czy to ma związek ale radio się nie wyłącza po zamknięciu auta

Radio ma się wyłączyć po wyjęciu kluczyków ze stacyjki.
    Napraw stacyjkę i zadziała.
    Auto widzi kluczyk w stacyjce i się nie zamknie z pilota.