Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Harman Kardon Soundstick 3 wireless - uszkodzony zasilacz

pawel1986s 04 Mar 2017 12:17 1302 18
  • Poziom 8  
    Witam, posiadam głośniki takie jak w tytule.
    Po diagnozie w serwisie wyszło, że zasilacz jest zepsuty. Czy można kupić gdzieś taki zasilacz, bądż też gniazdo które wchodzi do subwoofera?
  • Poziom 37  
    Pokaż jakie to gniazdo. Zasilacz jest w subwooferze czy zewnętrzny?
  • Poziom 43  
    pawel1986s napisał:
    Czy można kupić gdzieś taki zasilacz, bądż też gniazdo które wchodzi do subwoofera?

To co jest uszkodzone ? Gniazdo, czy zasilacz?
    Gniazdo zawsze można wymienić lub przerobić na inny typ.
    Co do zasilacza, to trzeba znać jego parametry i dobrać odpowiedni, lub naprawić ten uszkodzony.
  • Poziom 8  
    Zasilacz jet zewnętrzny , i chodzi mi bardzie o wtyk który odchodzi od zasilacza czy jest też końcówka która można kupić Głośniki Harman Kardon Soundstick 3 wireless - uszkodzony zasilacz Głośniki Harman Kardon Soundstick 3 wireless - uszkodzony zasilacz

Dodano po 1 [minuty]:

A elektryk zemnie żaden więc naprawa chyba nie wchodzi w grę :)
  • Poziom 8  
    kupiony nowy zasilacz o tych samych parametrach a objawy wciąż te same

Dodano po 5 [minuty]:

Proszę o pomoc jak przez to przejsc co sprawdzić
  • Poziom 43  
    pawel1986s napisał:
    kupiony nowy zasilacz o tych samych parametrach a objawy wciąż te same

Niby jakie ?
    do tej pory pisałeś jedynie, że
    pawel1986s napisał:
    Po diagnozie w serwisie wyszło, że zasilacz jest zepsuty
  • Poziom 8  
    Objawy te same tzn: nie ma reakcji na podgłośnienie nie działa połączenie bezprzewodowe jedyne co słychać to delikatny dzwięk

Dodano po 9 [minuty]:

nie mam juz pojecia co jest nie tak tylko straciłem kasę a moze to kabel aux jest niesprawny
  • Poziom 8  
    Witam chciałbym opisać swój problem z wyżej wymienionymi głośnikami :
    Głośniki były sprawne po zakupie , działały jakieś pół roku po czym po jednym incydencie ; osoba z zewnątrz podłączyła się pod nie i włączyła je na max , po czym zestaw z dnia na dzień zaczął dziwnie się zachowywać :
    tracić na mocy
    zaniki w połączeniu bezprzewodowym
    aż do dnia kiedy przestały grac i straciłem możliwość podłączenia bezprzewodowego . Zestaw składa się z głośnika niskotonowego w którym jest wzmacniacz i dwóch satelit , przy jednej z nich są dwa przyciski + i - które przy włączonym zestawie przy dotknięciu cicho burczą ....
    Może ktoś pomoże :idea: :idea: :idea: :|

Dodano po 1 [minuty]:

Może ktoś ma schemat elektryczny do tej płyty ?
  • Poziom 43  
    pawel1986s napisał:
    osoba z zewnątrz podłączyła się pod nie i włączyła je na max , po czym zestaw z dnia na dzień zaczął dziwnie się zachowywać :
    To niech teraz ta osoba naprawi, co zepsuła :).
    Wróżki mają urlop, więc nie pomogą.
    Weź miernik w łapki i do roboty, podstawowe pomiary.
    Jeśli na gwarancji, to oddaj do naprawy, może uznają, jeśli nie, to ta osoba niech zapłaci ;).
  • Poziom 8  
    Szkoda że mają urlop , jestem początkujący i nie wiem jakie powinno być napięcie na kondensatorach , czy istnieje coś takiego jak schemat elektryczny do tych głośników ?
  • Poziom 8  
    harman kardon soundsticks wireless Głośniki Harman Kardon Soundstick 3 wireless - uszkodzony zasilacz

Dodano po 1 [minuty]:

Głośniki Harman Kardon Soundstick 3 wireless - uszkodzony zasilacz
  • Poziom 8  
    zasilacz sprawdzony napięcie 16,25 v na obciążeniu
  • Poziom 8  
    zamieściłem to o co prosiłeś model głośnika , po czym sprawdziłem napięcie na zasilaczu .... następnie stwierdzasz że jest to niewystarczające by cokolwiek stwierdzić ,, masz racje , ale nie czytam w twoich myślach by wiedzieć na co jeszcze chcesz zwrócić uwagę by pomóc mi z problemem .
  • Poziom 16  
    Może masz włączoną funkcje "MUTE" (wyciszenie). Spróbuj wcisnąć i przytrzymać jednocześnie guziki "+" i "-", a potem pogłośnić "+".
  • Poziom 8  
    Posiadam zestaw SoundSticks Wireless , który uległ uszkodzeniu. Elektronika została lekko popalona. Kilka uszkodzonych kondensatorów, cześć został już wymieniona. Niestety dla układu w którym są elementy smd takiej jak kondensator ciężko jest sprawdzić parametry.
    Na płytce z elektroniką w subwooferze jest uszkodzony na pewno element smd – brązowy kondensator oraz układ odpowiedzialny za sygnał bezprzewodowy. Czy, ktoś ma może dostęp do instrukcji z opisanymi elementami. Chodzi o service manual. Ewentualnie jak sprawdzić parametry elementu smd - zdjęcie.
    Głośniki Harman Kardon Soundstick 3 wireless - uszkodzony zasilacz Głośniki Harman Kardon Soundstick 3 wireless - uszkodzony zasilacz Głośniki Harman Kardon Soundstick 3 wireless - uszkodzony zasilacz Głośniki Harman Kardon Soundstick 3 wireless - uszkodzony zasilacz