Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony aparat Xperia z5c - Uszkodzona matryca czy taśma nie łączy z płytą?

04 Mar 2017 13:15 804 12
  • Poziom 4  
    Mam telefon Xperia z 5 Compact. Najnowsze oprogramowanie. Gdy wczoraj chciałem zrobić zdjęcie pojawiły się dziwne paski. Problem znika po docisnieciu tylnej części telefonu blisko aparatu. Czy problem tkwi wyłącznie w przewodzie łączącym aparat z płytą główną telefonu czy aparat jest uszkodzony i wymaga wymiany? Gdy robię zdjęcia w pełnym oświetleniu wychodzą ładne lecz bardzo niewyraźne. Załącznik w którym zdjęcie jest normalne jest zrobione gry naciskam tylna część obudowy.
  • Moderator - GSM
    Trzeba rozebrać i sprawdzić, bez tego nikt Ci nie odpowie co to może być na 100%.
  • Poziom 4  
    Okej dzięki za odpowiedź. Wolałem się jednak zapytać bo tak od razu kupił bym aparat razem z narzędziami do demontażu
  • Poziom 4  
    Rozebrałem telefon, wyciagnąłem aparat i poskładałem wszystko bardzo uważnie tak jak było. Od tej chwili nie włącza się aplikacja aparat a po ściągnięciu innej aplikacji ze sklepu pokazuje czarne tło. Jest to ewidentnie wina aparatu czy mozliwe jest jakies inne uszkodzenie? Kamera przednia i lampa blyskowa tez nie dziala.
  • Poziom 31  
    Ciężko powiedzieć, jedyna opcja to wstawić inną sprawną sztukę.
  • Pomocny post
    Moderator - GSM
    Mi to wygląda bardziej na jakieś uszkodzenie płyty skoro przednia kamera i lampa nie działają. Wejdź w telefonie w tryb testowy i porób wszystkie testy.
  • Poziom 4  
    Porobiłem i nic nie działa.
    Dodano po 1 [minuty]:
    Wiem że najlepiej wstawić inne lecz kosztuje taki około 70 zł i wolę się najpierw upewnić że to aparat.
  • Pomocny post
    Moderator - GSM
    Nikt na forum nie da Ci 100% odpowiedzi, że to ta konkretna część jest uszkodzona. Na Twoim miejscu udał bym się do serwisu w celu zdiagnozowania co jest uszkodzone.
  • Poziom 15  
    A czy telefon przypadkiem nie upadł??
  • Poziom 4  
    Właśnie nie upadł. Wtedy bym przynajmniej wiedział że to ewidentnie moja wina. Zawsze dbam o swój sprzęt i nie wiem skąd takie problemy
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Miałem przypadki ze przy uszkodzonej tylnej kamerze przednia i lampa nie działały, także od kamery bym zaczął.
  • Poziom 4  
    Okej dzięki bardzo mi pomogłeś. Zamówię aparat i zobaczę co dalej.
  • Poziom 4  
    Uszkodzony był aparat, po jego wymianie wszystko jest okej. Dziękuję na pomoc