Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Xtreme Challenge B&S - Gaśnie zaraz po odpaleniu.

PonuryKastet225 04 Mar 2017 15:11 393 2
  • #1 04 Mar 2017 15:11
    PonuryKastet225
    Poziom 2  

Dzień dobry wszystkim.
    Mam 11-letnią kosiarke Xtreme Challenge 3.5 km z silnikiem briggsa i do tej pory nie było z nią żadnych większych problemów, kosiła koło domu, i małą trawe i prawie metrową, przyznaje nie miała lekko ale zawsze sobie jako tako radzila tak było do czasu ostatnich koszeń, wtedy zaczęło jej coś odwalać, mianowicie.
    -Obroty zaczęły jej falować, trzeba było troche pooperować gazem i wtedy sie ustabilizowały
    -Czasami dostawała takie obroty jak jakieś F1 :D
    -No i w końcu zdechła, po czym dało ją sie uruchomić pochodziła kilka, kilkanaście sekund i w końcu dostała znów obroty jak F1 i zgasła.

No i dzisiaj próbowałem do niej zajrzeć spróbować ją uruchomić i co prawda pochodziła około minuty stabilnie ale i tak zgasła, i potem znów gasła po odpaleniu, dostawała też od razu bardzo wysokie obroty.
    Wiem że to chyba prawie na pewno wina gaźnika, próbowałem go zdjąć, filtre zszedł elegancko, gaźnik wysunął się na tych bolcach ale nie mogłem odpiąć tych linek, są tak zagięte że nie wiem czym je odgiąć żeby nic tam nie uszkodzić, mógłbym przeciąć te linki ale potem będzie problem z założeniem, dodatkowo gdy chciałem odpiąć wężyk od baku żeby zlać paliwo ten okazał się peknięty, więc prowizorycznie go zakleiłem.

Więc teraz nie wiem co tu za bardzo zrobić, czy to wina na pewno gaźnika? czy może tego że gdy rozsypał się rozrusznik odpalałem na wkrętarke? :D

0 2
  • #2 04 Mar 2017 15:27
    lisekey
    Poziom 14  

Jeśli nadmiernie nie dymi to wina może leżeć układzie zasilania, brudny gaźnik, nieszczelność w dolocie czy pęknięty w przewód paliowy, nie wiem jak wygląda u Ciebie ten gaźnik ale możesz zdemontować osłonę pływaka gaźnika na klucz 13 i zobaczysz czy jest tam syf czy nie.

Co do tej wkrętarki to w jaki sposób odpalasz nią kosiarkę? :D

0
  • #3 04 Mar 2017 16:19
    PonuryKastet225
    Poziom 2  

lisekey napisał:
    Jeśli nadmiernie nie dymi to wina może leżeć układzie zasilania, brudny gaźnik, nieszczelność w dolocie czy pęknięty w przewód paliowy, nie wiem jak wygląda u Ciebie ten gaźnik ale możesz zdemontować osłonę pływaka gaźnika na klucz 13 i zobaczysz czy jest tam syf czy nie.

Co do tej wkrętarki to w jaki sposób odpalasz nią kosiarkę? :D

Po niedzieli będe starać się znowu coś w niej dłubać, próbowałem odkręcać gaźnik od dołu żeby dostać się do pływaka, ale zaczęło cieknąć paliwo więc raczej bez spuszczenia paliwa z baku nic tam za bardzo nie podziałam.

Co do odpalania, to na wieńcu jest nakrętka w sam raz na klucz nasadkowy 17-stke, i wzorując sie na filmikach na youtubie przerobiłem taki klucz by go można użyć we wkrętarce do odpalania, i bez problemu kosiarka zaskakuje, nie trzeba męczyć się z szarpaniem za sznurek :D

https://www.youtube.com/watch?v=-QVw9FZ7s0U

0