Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 1.9TDI 110km - Kontrolka ładowania przy wyłączonym silniku i zapłonie.

04 Mar 2017 17:39 1230 9
  • Poziom 5  
    Witam ! Borykam się z problemem już kilka dni, mianowicie gdy wyłączę silnik i wyciągnę kluczyk ze stacyjki to zapala się kontrolka ładowania a bardziej się tak żarzy.. Dodam ze jak już uda mi się go odpalić ( Akumulator pada przez to..) to kontrolka gaśnie. Z początku myślałem że jest zwyczajnie padnięta dioda w alternatorze więc oddałem do regeneracji alternator . Wymienili w nim wszystko, cały mostek , regulator napiecia itp problem dalej pozostał. Również nowy rozrusznik ( przy okazji, bo stary był już trupkiem) Ładowanie alternatora jest w normie, czyli mozemy wykluczyć alternator . W internecie odnalazłem podobny temat, i wyczytałem tam że w passatach lubi się zalewać moduł komfortu. I teraz pytanie moje czy przez zalany moduł komfortu pali się kontrolka ładowania przy wyłączonym silniku ? Jakieś zwarcie idzie z modułu i przez to ciagle pada akumulator ? Dodam moze istotne moze nie , z pilota nie zamyka mi przednich drzwi , mechanicznie z kluczyka zamyka tylko od kierowcy. :) Help.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Odepnij kable od alternatora i wtedy sprawdź czy jest tak samo.
  • Poziom 13  
    Problemem jest zwarta dioda (lub diody) alternatora
  • Poziom 5  
    Przecież napisałem że alternator jest po regeneracji. Dokładnie dwa dni temu.
  • Poziom 13  
    a regenaracja czasami polega na wymianie łożysk i szczotek. Odkręcic zaciski alternatora i sprawdzic czy swieci
  • Poziom 5  
    Wymienili cały mostek. Ładowanie jest poprawne, a gdyby to była dioda to przecież kontrolka by się świeciła cały czas.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zrobisz, o co Ciebie proszono, czy będziesz dalej filozofował? Zaraz temat poleci w kosz.
  • Poziom 5  
    Rozumiem że od alternatora idą dwa kable, je odłączyć i sprawdzić czy świeci ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak, odłącz wszystkie, które idą do alternatora.
  • Poziom 5  
    Dobra, jutro odlacze i napisze co i jak. Dzisiaj już niestety nie mam dostępu do auta.

Dodano po 17 [godziny] 37 [minuty]:

Dziwna sytuacja, po nocnym lądowaniu akumulatora (bezobslugowym) nie pokazuje się "zielona kropka" nie wiem jak temu wierzyć... Ale dobra podłączyłem akumulator, i kontrolka się nie pali. Poczekam jeszcze trochę może się zapali, ostatnio też tak miałem, kiedy wróciłem z pracy już się paliła. Dam znać jak cos