Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawidłowe podłączenie termostatu pokojowego.

04 Mar 2017 19:16 2760 6
  • Poziom 2  
    Witam. Mam kocioł gazowy jedno funkcyjny termet GCO-13-00 i uszkodził mi się oryginalny termostat pokojowy do niego. Mam natomiast termostat C3 new firmy KG Elektronik. Z kotła wychodzą trzy kable do sterowania termostatem czarny +, brązowy R , niebieski - . Natomiast w termostacie mam styki 1(NC), 2(COM),3(NO). Tu wiadomo że parami albo 1 i 2 albo 2 i 3. Tylko nie wiem które kolory z kotła podłączyć do termostatu. Jak mam prawidłowo podłączyć ten termostat do tego kotła ?
  • Poziom 13  
    Tez mam kocioł termet i z tego co pamiętam sterownik pokojowy podłącza się dwoma przewodami do złącza RT z tyłu płyty kotła wiec dziwne że masz 3 przewody.
  • Poziom 2  
    No troszkę wiekowy ten model ale z elektroniki z tego panela piecowego wychodzi przewód z trzema żyłami no i faktycznie w oryginalnym termostacie były te trzy podpięte. Tu mam dylemat ponieważ słyszałem, że mam plusa i minusa podłączyć do tego termostatu o którym piszę. Ale to nie działa. Natomiast piec się uruchamia jak podłączę czarny + i brązowy R. Ale piec jakby nie działa z termostatem tylko sugeruje się temperaturą na piecu. A sugerowano mi że wystarczy plus i minus podłączyć hmm. Więc ten brązowy R chyba ma znaczenie tylko jak hmm zrobić zworką R i czarny + i użyć niebieski - ?
  • Poziom 26  
    Podlączasz czarny i brązowy, czyli + i R. Zadaj srodkowym pokrętłem na kotle temp 60 st. C to pochodzi dluzej!! Poczytaj jak kocioł ma pracować ze sterownikiem pokojowym.
  • Poziom 43  
    rkam napisał:
    no i faktycznie w oryginalnym termostacie były te trzy podpięte.

A możesz podać model tego oryginalnego termostatu.
    W/g instrukcji Twojego pieca do termostatu są wykorzystane tylko dwie żyły.
    Prawidłowe podłączenie termostatu pokojowego.
    Możesz też tam zajrzeć i zobaczyć jakie żyły są podłączone do styków RT.
  • Poziom 26  
    On ma starszy model unico. Do 2006 roku. Ty podajesz instrukcję od 2007 roku dla tych kotłów!!
  • Poziom 2  
    Mój kocioł to starszy model ma te trzy przewody, być może trzeci był potrzebny do oryginalnego sterownika. Ale okazało się, że faktycznie kocioł zaczął działć poprawnie po podpięciu czarnego + oraz brązowego R i tak jak kolega bro2004 napisał by go ustawić na 60 stopni no i działa :) Ogromne dzięki za trafną poradę :) Pozdrawiam także wszystkich za zainteresowanie :)