Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MalwareBytes Anti-Malware nie uruchamia się z sytemem

bartoszkalisz 04 Mar 2017 23:36 885 6
  • #1 04 Mar 2017 23:36
    bartoszkalisz
    Poziom 3  

Witam,
    od paru dni zauważyłem że przy starcie systemu nie odpala się program MalwareBytes anti-Malware. Mam go zainstalowanego od maja i nie było z i nim problemów.
    Rozumiem, że skoro nie ma go w ikonkach po prawej stronie to on nie działa i nie wykrywa zagroeń.
    Podczas otwartego programu i po jego zamknięciu w ikonkach na pasku koło godziny nie ma ikonki Malware chodź dawniej była.

Windows 7, mam też Kingsoft Atywirus, z którym nie ma problemu.

MalwareBytes Anti-Malware nie uruchamia się z sytemem MalwareBytes Anti-Malware nie uruchamia się z sytemem MalwareBytes Anti-Malware nie uruchamia się z sytemem MalwareBytes Anti-Malware nie uruchamia się z sytemem
    Proszę o pomoc.

0 6
  • #2 04 Mar 2017 23:39
    Kolobos
    Spec od komputerów

Probowales przeinstalowac mbam?

0
  • #3 04 Mar 2017 23:41
    bartoszkalisz
    Poziom 3  

Nie bo nie wiem gdzie mam licencję.

0
  • #4 04 Mar 2017 23:42
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

bartoszkalisz napisał:
    Rozumiem, że skoro nie ma go w ikonkach po prawej stronie to on nie działa i nie wykrywa zagroeń.

Trzeba zweryfikować.
    Wciśnij Ctrl + Alt + Delete i wejdź w menadżera zadań. Przejdź do zakładki "procesy" i daj screena (lub zobacz czy jest tam pracujący MBAM).

0
  • #5 04 Mar 2017 23:47
    bartoszkalisz
    Poziom 3  

Jest w menadzerze. MalwareBytes Anti-Malware nie uruchamia się z sytemem

0
  • #6 05 Mar 2017 00:31
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

OK.
    To teraz tak.
    PPM w pasek zadań => właściwości => pasek zadań => obszary powiadomień => dostosuj =>
    poszukaj MBAM => pokaż ikony i powiadomienia => zastosuj.
    Lub zaznacz tam "zawsze pokazuj wszystkie ikony i powiadomienia w pasku zadań" i sprawdź czy pokazała się ikona MBAM.

0
  • #7 05 Mar 2017 21:42
    bartoszkalisz
    Poziom 3  

Mam tam zaznaczone pokaż tylko powiadomienia jak przy Kingsoft Antyvirus i konsola dotykowa synaptic.

Dziś zanim coś zmieniłem pokazała się ikonka bez problemu.
    Przyczyna może być to, że zaraz po starcie gdy wyświetla się logo HP pokazuje się komunikat o tym, że bateria nie naładuję się więcej niz 25% (laptop mam już ponad 7 lat, a bateria nie wytrzyma już nawet 3 minut) i za każdym razem daję enter żeby pominąc ten komunikat. Dzis poczekałem, aż sam zniknie no i ikonka bez problemu sie pokazała.
    Może to być przyczyną?

0