Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool WP122 - Po wymianie grzałki nie grzeje

05 Mar 2017 06:16 723 2
  • Poziom 10  
    Witam,
    Zmywarka Whirlpool WP122, 8542 122 38001 wymiana uszkodzonej grzałki na nową. Podczas cyklu nie ma w ogóle napięcia na grzalce. Podobno trzeba odblokować moduł, tylko nie wiem jak to się robi, żadne resety nic nie dają.
    Proszę o pomoc
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze

• Poziom 39  
    Podobno dawno temu w Krakowie żył smok wawelski ;)
    Jeśli nie ma napięcia na grzałce pozostaje sprawdzenie chociażby przewodów, elementów na module sterowania w tym przekaźnika, czujnika temperatury.
    Przed wymianą grzałki było napięcie na jej zaciskach czy wymieniłeś grzałkę na nową bo stara nie grzała? Brak grzania nie zawsze oznacza uszkodzenie grzałki.
  • Poziom 10  
    Wszystko o czym napisałeś zostało sprawdzone przed wymianą grzałki. Moduł został odblokowany , swoją drogą informacja jak to się robi powinna być dostępna, jednak wszyscy robią z tego tajemnice. Myślałem, że elektroda jest po to żeby udzielić informacji , którą skrywają serwisy autoryzowane, bo nie wierzę, że żaden z szanownych ekspertów tego forum nie wiedział jak odblokować moduł w tym modelu.

Reasumując zmywarka podgrzewa wodę jednak po kilku godzinach dostałem telefon, że zmywarka zatrzymała się w trakcie cyklu. Po ponownym włączeniu przycisku play idzie dalej i kończy cykl, podobno była w zmywarce wtedy podgrzania woda. Po rozmowie z Panią przyznała się, że wcześniej też się to zdarzało, lecz zapomniała mi o tym powiedzieć jak byłem. Proszę o jakąś podpowiedź co może być przyczyną zatrzymywania się sprzętu w trakcie cyklu.
    Pozdrawiam