Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przeróbka płytki sterownik naprawa

05 Mar 2017 11:45 1374 4
  • Level 7  
    Witam, zakupiłem niedawno sherman mig130f za symboliczne 200 złotych, jako uszkodzony oczywiście. Zależało mi głównie na transformatorku, który okazał się sprawny, podajnik palnik też i ogólny stan jest dobry +.

Ale.. problem polega na tym, że nie podaje drutu, uszkodzony był też przekaźnik mocy ale to pomijam.
    Przeleciałem miernikiem styki wychodzące z płytki i nic, nie mam napięcia które reguluje potencjometrem.

Może możecie rzucić okiem na pcb ? Mogę też ją zasilić osobnym zasilaczem, posiadam 12 v 4A, 24v 2A więc ten mały transformatorek co jest na pcb mogę zastąpić własnym źródłem zasilania już wyprostowanym.
    Zależy mi żeby jakoś ogarnąć reg. napięcia do silnika co podaje drut.
    Triak ? BT151 500 ma obciążalność max 7,5A zasilacz 12v 4a powinien się nadać, potencjometr jest sprawny.
    Proszę o pomoc...

PS:
    Przekaźnik jest walnięty ale pominąłem go już, trafo ma osobny włącznik - mi pasuje.

Przeróbka płytki sterownik naprawa Przeróbka płytki sterownik naprawa Przeróbka płytki sterownik naprawa Przeróbka płytki sterownik naprawa
  • Level 8  
    a jak potencjometr?
  • Level 7  
    B1k, taki fabrycznie był oraz bt151 500r
    Może lepiej zrobić nowy reg do posuwu drutu
  • Level 27  
    Układ przypomina mi ten tyrystorowy ze spawarki Einchell BT-190.
    Jest gdzieś na forum.
  • Level 7  
    Układ identyczny , nie mogłem naprawić i zrobiłem nowy z lm 338 kupiony kompletny zestaw za 30 pln Max 3 amp do tego transformator 12v 2 a , bezpiecznik szklany 2 a i działa :)