Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dell GX270 - Po instalacji Windows 7 bardzo niska wydajność komputera

Bałdyzer 05 Mar 2017 11:53 1584 24
    Bałdyzer
    Level 11  
    Mój komputer PC to Dell GX270 , procesor Pentium 4 2,8 GHz , Po instalacji legalnego Windows 7 Home Premium 32 bity, dokonaniu wszystkich aktualizacji systemu komputer strasznie muli, wydajność sprawdzona systemem jest na poziomie 1,0 czyli najniższym. Dodam, że po instalacji systemu sterowniki też zostały zainstalowane i wchodząc Menadżer Urządzeń próbując aktualizować sterowniki wyświetla się , że są zainstalowane te najnowsze. Wiem, że komputer ten jest dość stary ale ze względu na to, że mam do niego przypisany system Windows 7 OEM nie chciałbym go na razie zmieniać gdyż praktycznie użytkowany jest tylko do przeglądania stron internetowych.
    Poniżej na zdjęciu skan z okna wydajności:

Moim zdaniem problem leży raczej po stronie grafiki. Poniżej skan z programu Speccy dotyczący grafiki oraz wszystkich podzespołów.

Dell GX270 - Po instalacji Windows 7 bardzo niska wydajność komputera Dell GX270 - Po instalacji Windows 7 bardzo niska wydajność komputera

Czy według was ta przestarzała karta graficzna MATROX 16MB może nie dawać rady na systemie Windows 7 gdyż nie ma do niej odpowiednich sterowników na Windows 7? Wcześniej był system XP i nie było takich problemów .
    krakarak
    Level 41  
    Skoro nie ma sterowników dla karty graficznej i pracuje ona w systemie jako "Standardowa VGA" to nie ma się co dziwić, że jej indeks to 1.0
    To normalne.
    Kup inną, nowszą kartę i będzie lepiej.
    Dydelmax
    Level 38  
    Witam.
    Wrzuć zrzut ekranu z Menedżera urządzeń. Możesz też zamieścić SMART dysku - wolny dysk również może być przyczyną niskiej wydajności komputera.
    Bałdyzer wrote:
    komputer strasznie muli

Na Pentium 4 Windows 7 ma prawo "mulić" - procesor jest zbyt słaby na ten system. To, że na XP nie było problemów, nie ma znaczenia - porównaj sobie wymagania XP i 7.
    Pozdrawiam.
    Bałdyzer
    Level 11  
    Tutaj zrzut z Menadżera Urządzeń

O co chodzi z tym wolnym dyskiem ? Czy chodzi o to, że do komputera podpiąłem drugi twardy dysk który jest aktualnie pusty ?

Dodano po 1 [minuty]:

Dydelmax wrote:
    Witam.
    Wrzuć zrzut ekranu z Menedżera urządzeń. Możesz też zamieścić SMART dysku - wolny dysk również może być przyczyną niskiej wydajności komputera.
    Bałdyzer wrote:
    komputer strasznie muli

Na Pentium 4 Windows 7 ma prawo "mulić" - procesor jest zbyt słaby na ten system. To, że na XP nie było problemów, nie ma znaczenia - porównaj sobie wymagania XP i 7.
    Pozdrawiam

A to zapytam - jaką kartę graficzną zakupić ? Tzn. nie chodzi mi o dokładny model tylko rodzaj aby pasowała do płyty głównej i żeby miała sterowniki na system windows 7 ?
    Dydelmax
    Level 38  
    Bałdyzer wrote:
    O co chodzi z tym wolnym dyskiem ? Czy chodzi o to, że do komputera podpiąłem drugi twardy dysk który jest aktualnie pusty ?

Nie - chodzi o to, że są to dyski ATA, które są mniej wydajne od dysków SATA i SSD.
    Sprawdź sterowniki do karty graficznej, które załączyłem poniżej.
    Bałdyzer
    Level 11  
    Dydelmax wrote:
    Bałdyzer wrote:

Nie - chodzi o to, że są to dyski ATA, które są mniej wydajne od dysków SATA i SSD.
    Sprawdź sterowniki do karty graficznej, które załączyłem poniżej.

Zainstalowałem ten sterownik i już w Menadzer urządzeń widać kartę grafiki Matrox Millenium G450 poniżej skan:

Niestety wydajność grafiki nadal jest na najniższym możliwym poziomie czyli 1,0
    Dydelmax
    Level 38  
    Zakładam, że odświeżałeś indeks wydajności. Ta karta graficzna jest bardzo stara - jej możliwości jeśli chodzi o grafikę 3D sprawiają, że jej ocena wynosi 1,0. Jeśli przeszkadza Ci tylko ta ocena, możesz ją zmienić: http://www.tweaks.pl/indeks-wydajnosci-systemu-windows-male-oszustwo/
    Generalnie ta platforma jest zbyt przestarzała na taki system jak Windows 7 - nawet instalacja najszybszego procesora dla GX270 nie poprawi zbytnio tej sytuacji, bo wydajność nadal będzie niezadowalająca. Lepiej zainwestować niewielką kwotę w platformę LGA775 (zestaw płyta + procesor + RAM można kupić za około 100 złotych, do tego jakiś zasilacz, obudowa i dysk) lub większą sumę w nowsze platformy, ale od tego już jest dział Komputery Co Kupić :).
    Pozdrawiam
    Bałdyzer
    Level 11  
    Oczywiście nie jest dla mnie problemem wydać te 100zł i kupić nowsza platformę ale chciałem wykorzystać fakt, że juz powiązałem Windows 7 OEM z tą płyta główną aktywując system.
    A jeszcze zapytam czy powinna byc jakas poprawa jak bym zakupił lepsza kartę graficzna do tej płyty głównej , a jeśli tak to jaki rodzaj karty graficznej muszę kupić aby pasowała do mojej płyty ? Musi być pewnie karta AGP ale czy może być innej firmy np. AGP ATI Radeon lub AGP GeForce ?

Dodano po 34 [minuty]:

Np. czy karta NVIDIA GeForce FX 5500 będzie pasować do płyty głównej ?
    User removed account
    User removed account  
    Bałdyzer
    Level 11  
    Mam normalna obudowę taką standard jaka występowała w starszych PC. Poniżej zdjęcie przykładowe

Mi nie chodzi o jakąś super wydajna kartę tylko żeby grafika była trochę wydajniejsza niż ta obecnie. Ten komputer i tak będzie tylko do przeglądania internetu, bo do wydajniejszych celów mam laptopa z Wind. 10
    User removed account
    User removed account  
    Bałdyzer
    Level 11  
    Czyli szukać jakiejś karty typu AGP niezależnie od firmy np . AGP ATI Radeon lub AGP GeForce ?
    User removed account
    User removed account  
    Bałdyzer
    Level 11  
    A jak rozpoznać karty graficzne z dodatkowym złączem zasilania ?

Karty tej klasy to nie inwestycja, bo je można kupić na allegro za grosze. Dziś np była aukcja sprawnej karty NVIDIA GEFORCE FX5500 AGP 256MB i licytacja zakończyła sie na kwocie 4,90zł plus wysyłka paczkomatem 8,60zł. Za takie pieniądze warto spróbować czy nie polepszy się wydajność
    User removed account
    User removed account  
    helmud7543
    Level 43  
    Piszę z telefonu i nie mogę wyświetlić screenów, napiszę w ten sposób: Pentium 4 i minimum 1 GB pamięci wystarczą do pracy z samym Windows 7. Wydajność kart z serii FX jest bardzo niska, nawet jak na swoje czasy te karty były kontrowersyjne, ale sam Windows 7 nie potzrebuje nie wiadomo jakiej wydajnośi grafiki (co najwyżej nie będzie przezroczystości). Natomiast co do przeglądania internetu to będzie tragedia - takie są dzisiaj wymagania witryn.
    Bałdyzer
    Level 11  
    Dziś przypomniałem sobie, że kilka lat temu do innego komputera kupowałem kartę graficzną i ją znalazłem. Z karty nie można odczytać jaki to model, czy może ktoś poznaje i coś powie o tej karcie . Poniżej zdjęcia:

Dell GX270 - Po instalacji Windows 7 bardzo niska wydajność komputera Dell GX270 - Po instalacji Windows 7 bardzo niska wydajność komputera Dell GX270 - Po instalacji Windows 7 bardzo niska wydajność komputera
    kozak69
    Level 25  
    Bałdyzer wrote:
    Oczywiście nie jest dla mnie problemem wydać te 100zł i kupić nowsza platformę ale chciałem wykorzystać fakt, że juz powiązałem Windows 7 OEM z tą płyta główną aktywując system.
    A jeszcze zapytam czy powinna byc jakas poprawa jak bym zakupił lepsza kartę graficzna do tej płyty głównej , a jeśli tak to jaki rodzaj karty graficznej muszę kupić aby pasowała do mojej płyty ? Musi być pewnie karta AGP ale czy może być innej firmy np. AGP ATI Radeon lub AGP GeForce ?
    Dodano po 34 [minuty]:

Od kiedy klucz windowsa przypisuje się do konkretnej płyty głównej?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Bałdyzer
    Level 11  
    Christophorus wrote:
    Bałdyzer wrote:
    Z karty nie można odczytać jaki to model, czy może ktoś poznaje i coś powie o tej karcie .
    Po wpisaniu w wyszukiwarkę numeru AA1000001000 z naklejki wskazywana jest karta ATI Radeon 9200SE 64MB.

Będzie coś lepsza od tego starego Matroxa 16MB ? I czy w ogóle do tej karty są sterowniki na Windows 7 Home ?

Dodano po 37 [sekundy]:

kozak69 wrote:
    Bałdyzer wrote:
    Dodano po 34 [minuty]:

Od kiedy klucz windowsa przypisuje się do konkretnej płyty głównej?

Wersja OEM po aktywacji jest powiązana z płytą główną
    User removed account
    User removed account  
    zen3x
    Level 34  
    Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na jakość obrazu? Na tym dość leciwym Matroxie masz najlepszą jakość wyrazistej, ostrej grafiki 2D (litery, rysunki itp.). Dobrze to widać nawet na załączonych zrzutach ekranu.
    Bałdyzer
    Level 11  
    Może ktoś z was ma w miarę dobre sterowniki do karty ATI Radeon 9200SE na Windows 7 ?
    Bałdyzer
    Level 11  
    Zastosowałem tą kartę ATI Radeon 9200SE 64MB wgrałem sterowniki i muszę przyznać, że do zwykłego przeglądania stron wydajność jest zadowalająca w porównaniu z prehistoryczną kartą Matrox Millenium G450