Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opóźnienia w sieci kamer Hikvision

05 Mar 2017 15:00 2655 14
  • Level 10  
    Mam problem z przepustowością sieci systemu kamer Hikvision. 8 kamer HD TVI i 16 kamer analogowych podpięto do jednego rejestratora DS-72016HQHI-F2 i 3 rejestratorów DS-72008HQHI-F2. Rejestratory podłączono do switcha gigabitowego TP-Linka. Do switcha podłączony jest komputer (i7, nvidia) z aplikacją iVMS4200. Komputer pracuje cały czas i jest dedykowany tylko do podglądu. Czyli istnieje wydzielona sieć tylko do systemu kamer. Problem polega na tym, że po kilku (kilkunastu) godzinach następuje "mulenie" podglądanych obrazów, czyli na większości kamer można zaobserwować duże opóźnienia i poklatkowość. Po resecie switcha wszystko wraca do normy i po pewnym czasie sytuacja się powtarza. Na wszystkich rejestratorach ustawiono:
    - jakość obrazów - wysoka;
    - prędkość bitowa - zmienna;
    - ilość klatek - 12;
    - maksymalna przepływność - 1024 kbps;
    - rozdzielczość kamer HD TVI - 1080p;
    Ustawienia te są identyczne dla strumieni: głównego i zdarzeń. Aplikacja iVMS4200 pokazuje kilkuprocentowe wykorzystanie sieci i znikome obciążenie CPU oraz małe wykorzystanie RAM.
    Aktualizowałem firmware rejestratorów i kamer.

Zaczynam podejrzewać switcha (był wymieniany) lub jednego z rejestratorów.

Może jakieś inne pomysły?
  • Level 10  
    szymon122 wrote:
    Zwalniają wszystkie kamery czy tylko niektóre? W momencie gdy kamery zwolnią uruchom podgląd na innym komputerze i zobacz czy nadal będzie problem.

Zwalnia większość kamer (HD i analogowe). Ponieważ nie mam możliwości być cały czas u klienta, to po jego informacji o opóźnieniach podglądu, łączę się poprzez komórkę i też widzę lagi.
  • Level 31  
    Tp link :) to możesz do domu założyć.
    Liczyłeś bitrate z kamer? Jak nie to policz.

• Level 24  
    multilan wrote:
    multilan wrote:
    8 kamer HD TVI i 16 kamer analogowych

zastanawia mnie jak zaktualizowałeś firmware kamer :)
  • Level 15  
    Zmień ustawienie w rejestratorze w wydajności Sieci na najkrótsze opóźnienie
  • Level 10  
    michualex wrote:
    multilan wrote:
    multilan wrote:
    8 kamer HD TVI i 16 kamer analogowych

zastanawia mnie jak zaktualizowałeś firmware kamer :)

Jasne, tu się zagalopowałem - oczywiście tylko rejestratorów :(

Dodano po 9 [minuty]:

bartek_p wrote:
    Tp link :) to możesz do domu założyć.
    Liczyłeś bitrate z kamer? Jak nie to policz.

24 kamery x 1 Mbps (ustawiona max przepływność) = 24 Mbps

Dodano po 10 [minuty]:

niepotrafie wrote:
    Zmień ustawienie w rejestratorze w wydajności Sieci na najkrótsze opóźnienie

A gdzie ta opcja?
  • Level 10  
    szymon122 wrote:
    Jaką masz prędkość internetu u klienta (wysyłanie)?
    Stałe IP czy DNS?
    Podaj model switcha.

Internet jest podpięty (DNS, 1 Mbit upload), ale podgląd działa w zasadzie tylko w lokalnej sieci dedykowanej do kamer. Model switcha to: TP-LINK TL-SG1008D.
  • Helpful post

Level 26  
    W rejestratorze zmień sieć z auto na 100Mbit = miałem to samo, po zmianie na sztywno 100Mbit uspokoiło się.
  • Level 10  
    Stan-Mar wrote:
    W rejestratorze zmień sieć z auto na 100Mbit = miałem to samo, po zmianie na sztywno 100Mbit uspokoiło się.

Ciekawa sugestia. Kombinowałem kiedyś z tym ustawieniem, ale zmieniałem na 1000 Mb. Teraz spróbuję na 100 Mb. Zobaczymy co się stanie :|

• Level 24  
    I co się stało? U mnie na stacji klienckiej afirmy novus miałem robić samo. Jak dołączyłem sieć od klienta o podłączyłem ponownie były opóźnienia i brak płynności. Po przedstawieniu na 100MB z gigabita wszystko jest ok
  • Level 10  
    Od mojego ostatniego postu zmieniło się parę rzeczy i tak:
    - dołączyliśmy jeszcze 8 kamer analogowych;
    - wymieniliśmy switcha na CISCO SG300-10PP;
    - w rejestratorach ustawiliśmy sieć z auto na 100 Mbit FullDuplex;
    Po tych zmianach lagi pojawiały się dopiero po kilkunastu godzinach. Ostatnim ruchem była wymiana iVMS4200 na V2.6.0.3(English). Od tego czasu mamy spokój (jak na razie).
    Nieoficjalnie dowiedziałem się, że Hikvision ma jakieś problemy z tymi rejestratorami. Może tu tkwi główna przyczyna?

• Level 30  
    ciekawe rzeczy piszesz. Daj info jak to się ma za jakiś czas. Teraz to sam mam obawy czy brać Rejestrator hybrydowy AHD/TVI/IP DS-7616HUHI-F2/N bo na nim działa IP i TVI.
    Jak mają być takie cyrki to słabo.
  • Level 10  
    Po 2 miesiącach obserwacji, wszystko działa jak należy. Temat można uważać za zamknięty.