Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyj±tek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte.

DobryMudzyn1702 05 Mar 2017 15:18 1278 21
  • #1 05 Mar 2017 15:18
    DobryMudzyn1702
    Poziom 4  

Witam. Moje pytanie dotyczy bonusu z tytułu rejestracji karty sim. Chciał bym przetestować wszystkie dostepne w okolici stacje BTS. Jakie sieci oferuj± bonus, ile GB można uzyskać, jakim kodem aktywować i kiedy mija termin w którym moge takowy bonus aktywować. W orange za rejestracje dodstaje sie 100gb + 100 za dane adresowe, czy taki bonus po zakupie katy(i jakiej) jeszcze istnieje?
    Dodatkowo jakie¶ oferty bez abonamentu na karte typu PLay z karta RBM jak z tego kożystać i jakiego zasięgu to wymaga( tylko stacje play).
    2 pytanie dotyczy zestawu do odbioru LTE. Router/ router i modem etc. Mieszkam na wsi a do BTS'ów mam od 3,5km do 4-5km. Najbliższy którym sie interesuje to lte1800 od orange 3,6km a sam bts jest na 320-metrowym maszcie(nie wiem na jakiej wysoko¶ci). Jest tez lte800 ale 4,7 km dalej a widok nie jest najlepszy(Drzewa budynki). Play LTE1800, LTE2100 jakie¶ 4,2km w mie¶cie.
    Moja miejscowo¶ć to "Szyszyn" Mieszkam raczej na uboczu.
    Interesuje mnie zestaw stacjonarny, nie wiem jaka bedzie różnica między zestawem router+modem4g a samym routerem z wbudowanym 4g. Być może będę potrzebował zewnętrznej anteny.

Proszę o możliwie szczegółowe informacje. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi. :)

• Pomocny post
    #2 05 Mar 2017 15:58
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

W Orange teraz jest tylko bonus 100GB za dane adresowe http://www.telix.pl/artykul/orange-i-nju-mobi...ejestracje-prepaid-juz-zostanie-3,78471.html.. W Plusie jest do 15.03 https://www.plus.pl/documents/16/806fe792-6e36-4ebd-b44c-46231d8ec70c W Play już się skończyły. Na BTS-ie NetWorks Żółwieniec działa LTE1800 zapewniaj±cy zasięg w Orange i T-Mobile. LTE800 dla tych operatorów zapewniaj± BTS-y Lubomy¶le. Plus posiada BTS w ¦lesinie, Gorańska 12, na nim LTE1800aero2 i LTE800Sferii. Brak agregacji pasm na nim. Play przy spokojnej ma BTS LTE1800, LTE2100 i LTE800, agregacja LTE1800+LTE800. Zasięg LTE u wszystkich operatorów. Testy na telefonie LTE z Network Cell Info. Oferta Orange internet LTE dla domu za 59,90 z routerem MF286 za 0 zł. W T-mobile, podobna za 79,90 z B525. Do LTE1800 z RTCN Żółwieniec antena Dual LTE1800MHz. Plus najlepiej oferta ze SmartDom np. 50GB za 25 zł i rata za E5186, DWR-960 25,50zł/m-c. W Play abonament za 69,99 i do niego B618 za 99 zł. Do Plusa antena dual LTE1800 na LTE1800Aero2 lub 2xATK-10/800-980 do LTE800Sferii. W Play antena na pasmo LTE1800+800, czyli LTE COMBO. U tego operatora nadal można bez abonamentu mieć nielimitowany internet LTE za 5 zł/m-c. Sprzęt własny, stacjonarny router LTE czyli B315 za 250-300 zł, LTE-a czyli e5186 za około 500 zł.

• #3 05 Mar 2017 16:22
    DobryMudzyn1702
    Poziom 4  

Dziękuje za szybk± i szczegółow± odpowiedĽ. Pytanie czy oferta play to znaczy red bull mobile jak mam rozumieć, w ofercie za 5zł/m-c ogranicza się do zasięgu sieci play, czy też korzysta z z innych nadajników w mojej okolicy? Jaka dokładnie karte powinienem zakupić, lub zmienić na odpowiednia taryfe, a także jak korzystać z oferty. Co do Orange, dane adresowe podaje przy kupnie czy zrobie to przez strone? Czy z tych ofert, bonusów moge korzystać w 3g?

• #4 05 Mar 2017 16:36
    matek451

RBM z usług± Darmowy Internet LTE bez limitu działa tylko na sieci LTE Play. S± dwie opcje, pierwsza to zakup startera RBM za 9 zł z puszk±. Na nim taryfa RBM na Kartę 5 i działa DIL. Doładowanie za 50 zł przedłuża konto o 100dni. Za doładowanie bonus 2GB/100dni, DIL wł±czasz co 30dni( na koncie min. 30 zł). Konieczne posiadanie pakietu internetowego aby DIL działał z maksymaln± prędko¶ci±. Dlatego je¶li wykorzystasz te 2GB musisz dokupić 600MB za 5 zł. Druga opcja to migracja z zarejestrowanej karty innego operatora np. Orange za 5 zł na taryfę RBM 7MNP w salonie Play , następnie aktywacja bonusa za przej¶cie https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/files/...%C4%98_I_ODBIERZ_BONUS%E2%80%9D_3.02.2017.pdf w tym rok ważno¶ci Konta. potem przej¶cie na taryfę RBM na kartę 5 za pomoc± Play24 lub kodem *163# . Na taryfie RBM 7MNP nie działa DIL. po przej¶ciu na RBM na kartę 5 masz DIL. doładujesz za 30 zł, wł±czasz DIl i korzystasz. Od 2 m-ca doładowanie za 5 zł, zakup pakietu 600MB i wł±czasz DIL.

• #5 05 Mar 2017 16:57
    DobryMudzyn1702
    Poziom 4  

Czy starter z puszk± za 9zł to RBM 5 czy może RBM 9 bo z tego wynika, że za 50zł dostał bym 16GB/100dni natomiast RBM 9 to tylko 2GB/100dni. Jakim kodem uruchomić DIL je¶li posiadam 30zł na koncie i czy te 2gb wystarcz± czy musze dokupić 600mb? Jest możliwo¶ć korzystania na tej ofercie z 3g sieci PLAY gdyż nie posiadam telefonu z 4g, a może niedługo będe w posiadaniu routera z modemem.
    Co do orange chyba sie troche spozniłem "Niestety, bonus dotyczy tylko osób, które zarejestrowały numer z jednoczesnym podaniem danych za pomoc± punktów stacjonarnych w okresie od 21.11.2016 r. do 28.02.2017 r." https://nasz.orange.pl/t5/Na-kartę/Bonus-za-podanie-danych-adresowych/td-p/12622

• #6 05 Mar 2017 17:05
    matek451

Starter z puszk± za 9 zł, na nim jest taryfa RBM na Kartę 5 i tylko na tej taryfie działa usługa DIL. Za 50 zł konto na 100dni i bonus 2GB. Co cię obchodzi 16GB na taryfie RBM Energy 5 skoro na niej nie ma DIL i nie ma mozliwo¶ci przej¶cia na taryfę RBM na Kartę 5 z DIL? starter doładowujesz od razu za 50 zł, bonus 2GB ważny 100dni. pierwszy m-c wł±czasz DIl i pilnuj tego pakietu bo jak po 30 dniach skończy się DIL to pobiera ztych 2GB. Jak pożre to musisz od 2 m-ca kupić 600MB za 5 zł. Działa tylko na LTE Play, na modemie/ routerze wymuszone tylko LTE. Najtańsza opcja choć słaba to zakup routerka mobilnego MiFi LTE czyli za 100 zł E5573. stacjonarny router z LTE B315 za około 250 zł( tylko nie z T-mobile).

• #7 06 Mar 2017 22:31
    DobryMudzyn1702
    Poziom 4  

Bardzo przepraszam, nie doczytałem jak dokładnie nazywa sie oferta. Te najciekawsze widze zostały przez Red bull mobile ukryte.
    Co do routera, mam rozumieć, że routery sprzedawane na aukcjach z sieci t-mobile posiadaj± simlock? Je¶li tak czy inne routery z sieci plus, cyforwy polsat etc. będ± posiadać ow± blokade? Może jest jaka¶ inna przeszkoda?

• #8 06 Mar 2017 23:29
    matek451

Nie, routery z T-mobile s± bez simlocka. Ale ten operator za¶lepił w nich zł±cza RJ11 oraz USB i pozbawił funkcji VoIP, bramki GSM oraz obsługi drukarek po USB i pamięci masowych. do tego maj± bardzo okrojone i ubogie FW. Te z Plusa , Play czy Orange( niebrandowany) s± OK. T-mobile od dawna psuje takim postępowaniem dobry sprzęt.

• #9 07 Mar 2017 09:13
    DobryMudzyn1702
    Poziom 4  

Ostatnio korzystałem z telefonu z LTE. Pobrałem na niego aplikacje network cell info lite właczyłem internet i raz polaczyl sie z lte ale po chwili zmienił na 3g. Na telefonie w ustawieniach moigłem wymusić 2g, 3g reszta była automatyczna. pytanie brzmi czy jaka¶ aplikacja albo gdzie¶ w opcjach moge wymusić samo lte,4g? Co do aplikacji networ cell info na moim telefonie z 3g działa i pokazuje do¶ć słaby sygnał z 3g. Na tym telefonie wskaĽnik był szary, pokazywał tylko nazwe połaczenia i sieć, a także czy internet jest uruchomiony. Potrzebuje pełnej wersji programu lub telefon powinien być zrootowany?

• #10 07 Mar 2017 10:33
    matek451

Nie, aplikacja w wersji lite powinna działać. Pokaż screena z połaczenia 3G na telefonie. Na telefonie nie ma mozliwo¶ci ustawienia na sztywno tylko LTE.

• #11 07 Mar 2017 11:52
    DobryMudzyn1702
    Poziom 4  

Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte.
    Oto pomiary wykonane w ¶rodku budynku telefonem samsung galaxy s3mini. Operator jak narazie plus, ¶rednia pręko¶ć: Down:4-5 Mb/s Up:3-4Mb/s ping ~45
    Na telefonie z 4g aplikacja nie pokazywała pomiarów zwi±zanych z seci±, zarówno 3g jak i lte. Wy¶wietlała się tylko nazwa technologi w jakiej aktualnie chodziło hsdpa+ itp.

• #12 08 Mar 2017 22:51
    DobryMudzyn1702
    Poziom 4  

Witam ponownie. Kupiłem już startery Plus, Orange, Red Bull Mobile a także testowałem na t-mobile. Test wykonany wcze¶niej wspomnianym telefonem z 4G, Tym razem aplikacja Network Call Info działała bez zarzutu. Pomiarów dokonałem w miejscowo¶ci obok Szyszyńskie Holendry około 2km od mojego domu 100m do O¶rodka Wypoczynkowego Adamów SA. Tu też chciałbym dowiedzieć się co polecasz. W testach speed test dobrze wypada operator Orange 11-15Mb/s. Czy sieć Nju mobile z internetem za 29zł/m-s(40gb przez pierwsze 6 miesiecy potem wiecej) korzystaj±ca z zasiegu orange moze być dobrym wyborem? RBM na karte wypada do¶ć słabo ze względu na las obok domu2-5Mb/s. Plusa testuje jak narazie na swoim telefonie(karta jest za stara i nie moge po prostu wyłamać mniejszego formatu jak to w nowych kartach bywa). być może to mój telefon jest juz stary i słaby ale plus wypad do¶ć słabo, w owej miejscowo¶ci miałem 0.2-0.7 Mb/s być może łaczy sie z nadajnikiem w ¦lesinie a las spowalnia sygnał. u mnie w domu z telefonem 3g to od 1-6Mb/s w godzinach popołudniowych strasznie skacze. Poniżej przedstawiam screeny.
    Red Bull Mobile: Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte.
    Down:2-6Mb/s UP:4-5Mb/s Ping 110
    Orange: Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte.

Dodano po 5 [minuty]:
    Down:11-15Mb/s Up:18Mb/s ping:40-60ms
    T-mobile:Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte.
    Down:1,5-4 Up:4Mb/s ping 60 (Na karcie abonenckiej pobieranie dochodziło do 5-6Mb/s)

• #13 09 Mar 2017 13:45
    matek451

W RBM poł±czenie z BTS-em LTE800Play, ¦lesin-spokojna 10. Parametry sygnału słabe a prędko¶ci im odpowiadaj±ce , no i nie zapominajmy ze na LTE800 to tylko 5Mhz pasma w MIMO. Orange poł±czenie z BTS-em Lubomysle na LTE800 lub z LTE1800Networks w Zółwieńcu, drugi screen. t-mobile połaczenie z LTe800 tego operatora w Lubomy¶lu. dla RBM i LTE play kluczowe jest jak działa BTS na LTE1800 w ¦lesinie. parametry sygnału u wszystkich operatorów wskazuj± ze zakup anteny zew. na wybrane pasmo konieczny. Plus od razu można skreslić.

• #14 26 Mar 2017 15:45
    DobryMudzyn1702
    Poziom 4  

Witam ponownie dzi¶ zrobiłem testy w moim domu. Ku mojemu zaskoczeniu prędko¶ć i zasięg w play(RBM na karte) nie jest najgorsza pierwszy lepszy speed test na zewn±trz pokazał mi ping 66ms, pobieranie w przedziale 10-20 Mbps, wysyłanie ~10 Mbps. Test przeprowadzony na telefonie 4g samsung s5 neo. Tutaj pomiar prędko¶ci:
    Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte.
    Co do zasięgu testowałem play i orange. Nie wiem jakie prędko¶ci w 4g osi±gam w orange, prawdopodobnie skończyły mi sie ¶rodki na koncie lub pakiet przepadł. Poniżej screenshoty:
    Orange: Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte.
    Red Bull Mobile: Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte.
    T-mobile: Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte.

Co do routera i anteny. Router b315 a do tego antena: Jak± najlepiej wybrać i jakie pasma powinna obsługiwać? Do BTS-a mam 4,2KM, możliwe, ze na dachu zasięg będzie lepszy.

• #15 26 Mar 2017 17:05
    matek451

W Orange poł±czenie z BTS-em LTE1800NetWorks Żółwieniec, RBM to juz znany LTE800Play przy Spokojnej w ¦lesinie. T-mobile tak samo jak Orange czyli LTE1800Networks Żółwieniec. W RBM przy 4 km od BTS-a można na B315 wymusić szybsze teoretycznie LTE1800 Play, oczywi¶cie na antenie Dual LTE1800Mhz, taka sama do Orange, T-mobile je¶li ma to być z LTE1800NetWorks Żółwieniec.

• #16 26 Mar 2017 18:57
    DobryMudzyn1702
    Poziom 4  

A czym dokładnie różni się lte800 od 1800? Czy agregacja tych 2 pasm ma sens?

• Pomocny post
    #17 26 Mar 2017 22:09
    matek451

Podstawowa różnica to zasięg. Na LTE800 z załozenia jest większy niż na LTE1800. LTE800 to pasmo zasięgowe. Jesli chodzi o operatorów to Play ma na LTE1800 10Mhz pasma w MIMO i DL do 75Mb/s, na LTE800 %MHz w MIMO i DL do 37Mb/s. Orange i T-Mobile na LTE1800 korzystaj± ze wspólnej sieci Networks, maj± 15MHz w MIMO i DL do 112Mb/s. Do tego kazdy z nich ma po 10MHz pasma na własnych LTE800, cow MIMO zapewnia DL do 75Mb/s. Agregacja LTE1800+LTE800 w Play to DL do 112 Mb/s ale w praktyce prędko¶ci nieco lepsze niż na samym LTE1800. W Orange lub T-Mobile LTE180+LTE800 w teorii DL do 187Mb/s ale w praktyce takich BTS-ów jest niewiele. Na BTS-ie Żólwieniec tylko LTE1800NetWorks a Lubomy¶le tylko LTE800. nie ma u ciebie LTE-A w Orange i T-Mobile. LTE-A tylko w Play z LTE1800+LTE800 z BTS-a Spokojna.

• #18 02 Kwi 2017 22:25
    DobryMudzyn1702
    Poziom 4  

Witam ponownie. Nareszcie zakupiłem router i jestem bardzo zadowolony. Router bez anteny wyci±ga 10Mbits w RBM. Mma takie pytanie jakim programem moge w prosty sposób wymuszać kolejno pasma LTE i sprawdzać jakie s± ich parametry? A i pobrałem jaki¶ program LTEWatch tylko mam problem z zalogowaniem sie, wy¶iwetla się "No connection could be made".

• #20 02 Kwi 2017 23:51
    DobryMudzyn1702
    Poziom 4  

Nie wiem czy to moja wina ale ta strona wywala komunikat o błędnej stronie. Moge prosić o nazwe programu to może poszukam. i ewentualne wytłumaczenie jak sie zalogować czy co¶. Z góry dziękuje za t± i poprzedni± pomoc z internetem LTE.

• #21 04 Kwi 2017 14:32
    DobryMudzyn1702
    Poziom 4  

Znalazłem program którym udało mi się wymusić lte 800, 1800 i 2100(lte2600 nie chciało sie poł±czyć). Zdjęcia zrobiłem wraz z speed testem. W jak± antene i na jakie pasma powinienem sie zaopatrzyć?
    Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte. Bonus za rejestrację. Gdzie ile i do kiedy? Dodatkowo jaki¶ router lte.

• #22 04 Kwi 2017 16:08
    matek451

Na LTE1800 i LTE2100 poł±czenie z BTS-em Kleczew, masz kopalni KONIN. S.A , LTE800 z BTS-a Spokiojna w ¦lesinie. Najlepsze prędko¶ci na LTE1800. antena na pasmo 1800MHz, pracuj±ca również na 2100MHz czyli dual LTE 1800 http://www.cybertech.com.pl/p140,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo-do-huawei-b315-b310.html , kabe ldo 10m . Ustawiasz po kolei na Kleczew i ¦lesin, wymuszasz LTE1800 i wybierasz ten zapewniaj±cy lepsze prędko¶ci.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo