Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G - Opel Astra G 1.6 - brak mocy po przejechaniu krótkiego odcinka

05 Mar 2017 15:24 2217 10
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam taki problem z Oplem Astrą G z 2000 roku. Jeśli chodzi o najważniejsze parametry to silnik 1.6 16v 100KM, benzyna + gaz. Problem pojawia się zawsze po pierwszym zapaleniu, kiedy samochód stoi całą noc i nie jest zapalany. Po przejechaniu około 500m samochód totalnie traci moc, zdarza się, że silnik całkowicie gaśnie i trzeba zapalić samochód na nowo. Po ponownym zapaleniu moc już wraca i do końca dnia sprawuje się bez zarzutów. Mocy ma bardzo dużo jak na silnik 1.6 i wówczas nie mam już żadnych zastrzeżeń. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy samochód jedzie pod górkę, czy po prostym. Po prostu traci całkowicie moc. Nie ma również zależności, czy samochód jedzie wówczas na benzynie, czy na gazie. Próbowałem go również rano zapalić i odczekać 5min. zanim wyjechałem na drogę. Jednak efekt był ten sam - około 500m przejechane i brak mocy. Próbowałem zaślepienia zaworu EGR i odpięcia sondy lambda. Nie wymieniałem jej na inną, ponieważ jest problem z jej odkręceniem, ale chyba nie będę miał wyjścia jak jej odcięcie i wymianę na nową, chociaż nie mam pojęcia czy to jest przyczyną tego problemu, a nie chciałbym w ciemno wydawać około 300zł za sonde, która może się okazać, że jest dobra. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy ma ktoś pomysł co może nawalać i co warto byłoby sprawdzić?

Z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 13  
    Ale to się dzieje na gazie czy benzynie?
  • Poziom 2  
    Jak wyżej opisałem zarówno na gazie jak i na benzynie.
  • Poziom 2  
    Jeśli chodzi o temperaturę to po krótkim czasie osiąga 70-90 stopni i tak też się utrzymuje (90 stopni max). Natomiast jeśli chodzi o ciśnienie, o którym wspomniałeś to dam znać mechanikowi, który próbuje uporać się z tą usterką, ponieważ ja się na tym kompletnie nie znam. Dzięki za wskazówkę!
  • Poziom 10  
    Mam identyczne objawy w Astrze H 1.6 benzyna+gaz. Udało się naprawić usterkę? Co było jej przyczyną?
  • Poziom 28  
    Jeżeli po jakimś czasie jest ok to ciśnienie sprężania jest w porządku. Stawiam na usterkę elektryczną. Sprawdź czujnik położenia wału.
  • Poziom 1  
    Witam mam aktualnie ten sam problem z Astra H. Jaką była przyczyną u ciebie?
  • Poziom 12  
    sprawdź świece i przewody zapłonowe, ewentualnie kostkę od sterowania gazem
  • Poziom 10  
    U mnie pomogła wymiana szklanek zaworów.
  • Poziom 28  
    W tych silnikach na potęgę padają sterowniki silnika z uwagi na umiejscowienie na silniku.