Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Overmax 1032G - dodatkowa antena gps

05 Mar 2017 16:27 2556 9
  • Poziom 10  
    Witam. Mam tablet overmax 1032 4G. Jeżdżę tirem i mam problem z odbieraniem sygnału GPS. Z tyłu tabletu jest ściągana antena, dorobiłem kabelek miedziany ze złącza i puściłem po desce rozdzielczej. Dzięki temu łapie od razu satelity i nie gubi mi sygnału a także siła sygnału jest dużo większa.
    Wygląda to tak:

Chciałbym zrobić to profesjonalnie. Czasem muszę zabrać tablet ze sobą i wtedy jest problem z odpięciem i ponownym zapięciem drucika.
    Chciałbym zamontować antenę dodatkową na dachu ( taką z allegro) tylko nie wiem czy to będzie działać.

Jaką antenę kupić?
    Ze złączem USB i przez przejściówkę podpiąć do gniazda micro usb tabletu? Coś mi to da?
    Czy kupić z innym złączem i dolutować kawałek kabelka ze złączem w miejsce istniejącego drucika?

Chyba że ktoś ma inny lepszy pomysł.

Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 22  
    Nie kombinuj w ten sposób, bo nie będzie poprawy sygnału w ten sposób.
    Rozbierz tableta i zobacz jaka tam jest antena. Potem szukaj anteny o większym zysku energetycznym. Przypuszczam że ona ma grubość 2 mm.
    Myślę ze tam jest na tyle miejsca że wejdzie grubsza na na przykład 4mm.
    będzie wtedy dużo większy zysk, mocniejszy sygnał i więcej satelit złapanych
  • Poziom 10  
    Chciałbym tego uniknąć ze względu na to że mam gwarancje na tableta dlatego chciałem dołożyć zewnętrzną antenę.
    Nie chce aż tak kombinować z takim lutowaniem bo nie mam odpowiedniego sprzętu do tak drobnych rzeczy.

A antena w tym tablecie nie jest czasem w tej klapce?? nie jestem pewny ale jak ją odpiąłem to w ogóle nie łapało zasięgu. drut miedziany bardzo poprawił sygnał.

• Poziom 43  
    Owszem, jak widać na zdjęciu - antena jest wklejona na klapce.
  • Poziom 10  
    Więc jeśli antena jest na klapce to nie ma sensu rozbierać tabletu bo w środku jej nie ma. więc jak przerobić tą antenę (klapkę) żeby zbierała lepiej sygnał?

• Poziom 43  
    Możesz próbować, jak widzisz antena to mały kawałek blaszki(tudzież folii aluminiowej).
  • Poziom 10  
    no właśnie wiem i dlatego ten drut miedziany robi dobrą robote. chciałem się upewnić czy dołożenie anteny zewnętrznej ma sens. nie wiem jak te anteny gps działają a przede wszystkim jak ją podłączyć.

Ja myślałem o takiej antenie.

złącze np takie

teraz jak podłączyć to z tabletem? przy antenie są 2 kable a w tablecie jedno wyjście tam gdzie jest aktualnie drut miedziany.
  • Poziom 22  
    powinno ci to pomóż ale będą duże straty na kablu.
    Może to nie na twój temat ale możesz zobaczyć wymianę anteny na grubszą aby
    zwiększyć zysk.
    Link
  • Poziom 10  
    Mam stara nawigacje krorej wlasnie odlutowalem antene. Powiedz mi czy jak dolutuje do anteny ceramicznej kabel ze starej nawigacji a pozniej przylutuje do tabletu w miejsce miedzianego druta to cos mi to da?

Rozumiem ze w moim tablecie zamiast anteny ceramicznej jest zwykla blaszka miedziana i trzeba ja zamiebic? Chodzi mi o ta w sciaganej klapce krora widac u gory na zdjeciu

• Poziom 22  
    Nie wiem czy ten twój kabelek jest od GPS.
    Może to antenka wifi?
    U mnie overmaxie jest antena GPS ceramiczna i nie wiem czy kiedyś była antena GPS na kabelku.
    Przecież ona musi być na odpowiednią częstotliwość czego na kabelku ze zestroisz.
    Może ktoś mądrzejszy ci pomoże ja wszystkie urządzenia które miały GPS była wbudowana antena ceramiczna.
    Ja kiedyś też miałem problem z sygnałem GPS, ale to było spowodowane upadkiem Tabletu na wskutek czego pękła antena GPS po wymianie wszystko hulało jak złoto. Oczywiście dałem grubszą antenę bo się mieściła w obudowie.