Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Program pod Android pobierania danych pow WiFi

pawel_5 05 Mar 2017 16:51 1347 4
  • #1 05 Mar 2017 16:51
    pawel_5
    Poziom 13  

Witam,
    Zlecę napisanie programu na Smartphone (system android) który:
    - na żądanie użytkownika znajdzie sieci WiFi i umożliwi wybór jednej lub kilku z nich (te sieci to będą AP WiFi zamontowane na gokardach) Smartphone będzie w tym momencie jako WiFi Client
    - po wyborze jednego lub kilku z dostępnych AP program ma po kolei rozpocząć odczyt danych z gokardów.

Odczyt danych będzie polegał na:
    - wysłaniu komendy do gokarda żądania pozyskania danych oraz zakresu dat
    - utworzeniu pliku z nazwą SSID czyli nazwą gokarda i zapisaniu w pliku wszystkich danych przesłanych po WiFi
    - Gokard (AP) wyśle znak końca danych, po którym zakończy transmisję z wybranym gokardem i przejdzie do odczytu danych z kolejnego gokarda .
    Szczegółowe informacje na PW. Możliwość nawiązania stałej współpracy w podobnych projektach.

Trudno mi jest określić budżet, gdyż nie mam doświadczenia i w zlecaniu, nie wiem jakie są realia cenowe. Zaintereswoane osoby uprzejmie proszę o przedstawienie wyceny. Myślę, że osoba doświadczona będzie umiała oszacować koszty.

Rozliczenie przelewem, umowa o dzieło z przekazaniem praw autorskich.

Pozdrawiam,
    Paweł

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 06 Mar 2017 08:59
    marnowak
    Poziom 14  

Tak sobie nie posterujesz go-kartami.
    Zrób to normalnie, czyli podłacz wszystkie go-karty pod jedną sieć, nadaj numery IP.
    Na smartphone napisz program komunikujący się z poszczególnymi IP.
    Jest masa kontrolek pozwalająca wykonać aplikację serwer-klient.

• #3 06 Mar 2017 13:40
    pawel_5
    Poziom 13  

Nie chodzi o posterowanie, tylko o pobranie danych.
    Może to być w formie jak piszesz żeby nadać każdemu IP.
    Tylko ja szukam osoby, która taki program napisze i doprecyzuje jak mamy ustawić transmisję z urządzeń. Czy to będzie tak jak ja to opisałem, czy jakkolwiek, chodzi o to by pobrać dane z gokartów.

• #4 06 Mar 2017 16:53
    marnowak
    Poziom 14  

Czyli jak piszę. Router musisz mieć. Na pewno lepiej niż nawiązywać komunikację z osobna z innym WIFI- sam zobacz jak długo czasami łączysz się z internetem.

Wracając do zlecenia.
    Program miałby zbierać dane z gokart, a masz już programy na gokarty lub urządzenia zamontowane?
    1. W zlecenie wchodzi program na Android, czy również zbudowanie i oprogramowanie modułów do go-kart?
    2. Ile go-kartów chcesz obsługiwać?

Swoją wycenę podam w PW.

• #5 11 Mar 2017 10:46
    Quaki
    Poziom 20  

Na samy poczatku niech kolega napisze jakie dane mialy by byc "logowane" to dosc istotne dla ceny elementu zamontowanego w gokarcie koszty czujnikow itp itd
    Pozdrawiam