Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja .Net framework 4.0 "Ogólny błąd zaufania".

05 Mar 2017 18:44 1026 2
 • Poziom 13  
  Witam, wiem że tematów o .NET było wiele, ale w żadnym nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Przeszukałem cały internet i siedzę nad tym syfem już 3 dni i nie mogę sobie dać rady.

  Potrzebuje zainstalować program Android Phone ? Mach3 Control
  Jest to program, za pomocą którego możemy sterować pracą maszyny CNC za pośrednictwem telefonu. Na początku udało mi się to wszystko zainstalować i to wszystko przez chwilę chodziło jak należy, Później zaczęły się problemy i cały ten .Net framework 4.0 Clint profil zaczął mi się wysypywać, więc go odinstalowałem.

  Zrobiłem z komputerem chyba wszystko co się tylko dało. Efekt jest taki, ze nie mogę ponownie zainstalować .Net framework 4.0 bo występuje błąd "Ogólny błąd zaufania".

  Instalacja .Net framework 4.0 "Ogólny błąd zaufania".

  Pobrałem z internetu tzw wersje pełne, ale one mimo wszystko wymagają połączenia z internetem. Instalator .Net framework 4.0 dochodzi do tego momentu co na zdjęciach, czyli do netfx_Core.mzz po czym przechodzi w :

  Instalacja .Net framework 4.0 "Ogólny błąd zaufania".

  Wcześniej usunąłem wszystkie wersje .Net framework za pomocą programu. Dałem opcję reperuj na wypadek gdyby program usunął coś za dużo.

  Zainstalowałem sobie :

  .Net framework 1.0 który miałem na płycie CD wraz z system a następnie
  .Net framework 3.5 i to działa.

  System operacyjny windows XP z sp3, wykonałem ostatnią aktualizacje.

  Zrobiłem aktualizację systemu, ale dalej nie mogę zainstalować .Net framework 4.0, podobno występuje jakiś problem z certyfikatem, fakt tam we właściwościach instalatora, wyraźnie widać ze certyfikat się skończył, nie wiecie jak to obejść ?

  Ale co najważniejsze już raz udało mi się to jakoś zainstalować, nie wiem dlaczego nie mogę zrobić tego ponownie :( Poza tym .Net framework 3.5 zainstalował się bez problemu do dlaczego nie chce się zainstalować .Net framework 4.0 ? Dla mnie to jest chore, jak tylko zobaczyłem framework to wiedziałem ze będą problemy, drugi program Android App ? Mach3 Valmec Control jest zrobiony na javie i chodzi bez żadnego problemu, tylko ten pierwszy Android Phone ? Mach3 Control przesyła na komórkę obecne położenie osi, dlatego tak bardzo go chce mieć.

  Instalacja .Net framework 4.0 "Ogólny błąd zaufania".
 • Poziom 13  
  krzychupar napisał:


  Tak, jednak niestety przyniosło to taki sam efekt i to na dwóch różnych komputerach.

  Instalacja .Net framework 4.0 "Ogólny błąd zaufania".

  Ten komputer na którym próbuje zainstalować .Net framework 4.0, to komputer od maszyny.

  Na komputerze biurowym, mam zainstalowaną wersje .Net framework 4.0, gdzie system Windows jest ten sam.

  Dodano po 10 [godziny] 14 [minuty]:

  Udało mi się rozwiązać problem w następujący sposób.

  Zmieniłem wersje systemu z :

  A Windowsa XP Profesional Wersja 2002 Dodatek Service Pack 3

  Na

  B Windowsa XP Profesional Wersja 2002 Dodatek Service Pack 2

  Komputer został sformatowany dwa razy, najpierw z opcji A na opcje A, a następnie na opcje B. Czyli ewidentnie była to wina wersji systemu, czy tam jakiegoś składnika który zawierał...

  Ciężko powiedzieć mi co blokowało instalator, fakt jest taki ze zmiana systemu pomogła i tyle, także jak ktoś będzie miał podobny problem, to może warto pójść w tą stronę.