Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ograniczenie internetu 120Mb/s do 10Mb/s

05 Mar 2017 19:35 1275 14
  • Poziom 4  
    Witam mam pewien problem.
    Chodzi o to, że mimo internetu 120Mb/s ja jako jeden komputer mam zrobione ograniczenie do 10Mb/s.
    Moi domownicy mogą wykorzystać pełnie internetu są na wifi natomiast ja na kablu mam ograniczenie ktoś wie jak to zdjąć ?
    Wiem, że jest ograniczenie bo był to zakładać informatyk i po formacie dalej jest to samo ;/

Router to TP-LINK tl wr84n po formacie nie moge sie zalogowac do strefy konfiguracji.
    Ktoś ma jakiś pomysł ?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Co pokazuje karta sieciowa? Jaką prędkość? Długość przewodu od routera do komputera?
  • Poziom 16  
    Być może kaganiec jest założony na routerze, jeśli nie można się nań zalogować to twardy reset (o ile jest fizyczny dostęp do urządzenia) powinien przywrócić login i hasło na domyślne. Problem z innymi użytkownikami może się pojawić po resecie jeśli byli objęci jakąś sztywną konfiguracją.
    No to już wiesz gdzie masz problem. Karta sieciowa lub przewód łączący router z komputerem jest problemem. Widzisz link 10Mb/s.
  • Poziom 4  
    jimasek napisał:
    No to już wiesz gdzie masz problem. Karta sieciowa lub przewód łączący router z komputerem jest problemem. Widzisz link 10Mb/s.

U brata wskazuje 100Mb/s jest na wifi teraz podłączyłem na kabel i dalej brak ograniczenia da sie to jakoś obejść ?
    Konfiguracja karty sieciowej na Auto Negotiation czy wybrana konkretna prędkość ? Długość przewodu? Oryginalny czy samoróbka?
  • Poziom 4  
    jimasek napisał:
    Konfiguracja karty sieciowej na Auto Negotiation czy wybrana konkretna prędkość ? Długość przewodu? Oryginalny czy samoróbka?

tak samo jak u mnie czyli auto przewód jest dobry bo działalo na nim w porządku tylko po tym jak zostala zrobiona blokada po formacie dalej jest tak samo wiec chcial bym wiedziec jak to zdjąć
    Jak rozumiem problemy rozpoczęły się po wgraniu nowego systemu?
  • Poziom 4  
    jimasek napisał:
    Jak rozumiem problemy rozpoczęły się po wgraniu nowego systemu?

Nie były juz na starym myślałem, że format da rade to rozwiązać
    Wygląda na uszkodzoną kartę sieciową skoro na innej działa. Pokaż jeszcze zdjęcia tych wtyczek Rj45 z jednej i drugiej strony.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zakladkiler napisał:
    U brata wskazuje 100Mb/s jest na wifi teraz podłączyłem na kabel i dalej brak ograniczenia da sie to jakoś obejść ?

Pod ten przewód podepnij komputer brata - jeśli nadal będzie 10 Mb to coś raczej z kablem (można jeszcze go przełożyć do innego portu LAN w routerze), ale jeśli będzie więcej u brata, to masz blokadę w routerze na Twoje IP, albo MAC karty sieciowej.
    Zakladkiler napisał:
    Chodzi o to, że mimo internetu 120Mb/s

Zakladkiler napisał:
    Router to TP-LINK tl wr84n

Raczej TP Link TL-WR841N - tylko pytanie, jak możesz mieć na tym net 120 Mb, skoro jego WAN i LAN to tylko 100 Mb?
    KOCUREK1970 napisał:
    jeśli nadal będzie 10 Mb to coś raczej z kablem, jeśli będzie więcej, to masz blokadę w routerze na Twoje IP, albo MAC karty sieciowej.

https://obrazki.elektroda.pl/1355801100_1488740289.png

Spójrz na obrazek który wrzucił kolega autor postu. Już sam link ma 10Mb/s
  • Specjalista Sieci, Internet
    Widziałem to - tylko teraz pytanie co winne: port w routerze, sam przewód, czy karta sieciowa w tym danym komputerze (jej ustawienia) - Autor musi coś sam sprawdzić (bo przyznam, że Jego odpowiedzi nie są zbyt jasne).
    Dokładnie tak, metoda prób i błędów aby wykluczyć po kolei te możliwości. Stawiam na kartę sieciową skoro autor pisze że na innym komputerze ma linka 100Mb/s.