Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wywołanie UserForm - i zablokowanie excela

kamilllo9222 04 Mar 2017 21:04 654 1
  • #1 04 Mar 2017 21:04
    kamilllo9222
    Poziom 1  

Witam,

Pracuję od dłuższego czasu nad makrem i niestety napotkałem kilka znaczących problemów, których pomimo szukania nie mogę zlikwidować.

Makro działa w następujący sposób:
    1. Po kliknięciu ikony pojawia się UserForm, który posiada różne opcje do wprowadzenia pewnych wartości do arkusza.
    2. Wybieram przycisk "RUN", który odpala makro- makro ma za zadanie otworzyć kilka arkuszy, skopiować dane, zamknąć, zapisać i wprowadzic dane do excela.
    3. Zamykam wszystko (makro i excela) przyciskiem z UserForma "FINISH" lub odpalam makro ponownie.

Mam następujące problemy:

1. Kiedy włączam plik z makrem pojawia się UserForm a plik excela, w którym są dane jest ukryty i podczas wprowadzania danych również jest ukryty. Jednak kiedy klikam "RUN" i włączam makro ten plik pojawia się w tle i tam zostaje. Chciałbym żeby cały czas pozostał niewidoczny.
    Używm kodu:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Natomiast przycisk do uruchamiania makra:

Dodatkowo w samym makrze jest jeszcze polecenie Application.ScreenUpdating = False.
    Próbowałem dodać Application.Visible = False jescze w innych miejscach, np. w Initialize, przycisku RunMacro lub w samym kodzie makra ale efekt jest ten sam...

2. Przycisk "FINISH" ma za zadanie zamknąć makro:

Jednak po przejściu kodu pozostaje mi pusty Excel bez skoroszytu.
    Dodatkowo jeśli mam otwartych kilka arkuszy to wszystkie są zamykane co jest bardzo niekorzystne jeśli pracuję na kilku excelach i nagle mogę stracić moją pracę.

Będę wdzięczny za każdą pomoc i poradę.

0 1
  • #2 07 Mar 2017 21:34
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

kamilllo9222 napisał:
    pozostaje mi pusty Excel bez skoroszytu
    poniewaz
    Cytat:
    Private Sub dFinish_Click()
    ThisWorkbook.Save
    ThisWorkbook.Close