Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowarka impulsowa 48V 3A , zbyt wysokie napięcie ładowania

05 Mar 2017 21:39 966 2
  • Poziom 10  
    ładowarka impulsowa 48V 3A , zbyt wysokie napięcie ładowaniaWitam, mam następujący problem posiadam automatyczną ładowarke na 48v, którą używam do ładowania 4 akumulatorów samochodowych 12V 35Ah połączonych szeregowo. Wszystko było by dobrze, gdyby nie fakt że ładowarka ładuje je do napięcia ponad 55V, co skutkuje gotowaniem sie akumulatorów, ale o dziwo akumulatory żelowe ( 12V 10Ah) ładuje do napięcia 55V i się rozłącza, nie wiem w czym leży problem, ogólnie znajduje się dość prosty układ jeżeli chodzo tą łądowarkę, myślę że wystarczy wymienić same rezystory odpowiadające za napięcie referencyjne dla TL431, jaką najlepszą wartość napięcia ustawić do pełnego naładowania tych 4 szeregowo połączonych akumulatorów, oraz zastanawiam się nad tym aby zastosować balanser , poniewaz podczas łądowania napięcia na akumulatorach różnią się nawet o 0.5 V, przez co nierówno są ładowane jak i rozłądowywane ( akumulatory są z ,,2 ręki " tak więc nie można od nich wymagać wartości znamionowych). Zastanawiam się jaką role dodatkową pełni lm 324 ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    1) jak odgadywać twój rebus? Co najmniej, należy wskazać model ładowarki 2) Podziel 55,2 - 55,5 V na 4 akumulatory - otrzymasz - 13,8 - 13,875V na 1 akumulator . To normalne napięcie dla akumulatora bezobsługowego w końcu cyklu ładowania. Akurat takie napięcie ładowania ( 13,8 - 14,4V) zabezpiecza alternator samochodu. http://www.stanczyk.pl/webpage/akumulator-jak-dbac-o-niego-jak-rozpoznac-jego-smierc.html
  • Poziom 10  
    Problem w tym że on nie rozłącza go nawet powyżej tych 55V, tylko ładuje (najwiecej co dopuscilem to prawie do 60V ) , dziwi mnie fakt że żelówki bez problemu rozłącza, a na tych samochodowych nie. co do ładowarki, owszem podsyłam nawet link do sklepu, tylko nie wiele to chyba da, typowa chinska no-name ( http://eladowarki.com/23-48v-3a-kwasowo-olowiowa ).