Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G500 - Uszkodzony dysk

szkolnychlopiec92 05 Mar 2017 21:51 654 6
  • #1 05 Mar 2017 21:51
    szkolnychlopiec92
    Poziom 2  

Witam,
    przejdę od razu do rzeczy. Od jakiegoś czasu laptop momentami zawieszał się, w tym momencie w menedżerze zadań zużycie dysku osiągało 100% bez żadnego wyraźnego powodu, sprawdzałem czy może to nie jakaś usługa tego powoduje, wyłączyłem "Windows Search" lecz kompletnie bez skutku. Następnie sprawdziłem dysk programem HD Tune 5.60 i chciałbym prosić o jakąś analizę tego co pokazał (Error Scan musiałem robić 2 razy i dwa razy zaciął się w tym samym miejscu przez co pozwoliłem sobie go zrobić na raty). Czy jest jakaś możliwość ratowania tego dysku, jakiegoś wykluczenia tych sektorów?

Lenovo G500 - Uszkodzony dysk Lenovo G500 - Uszkodzony dysk Lenovo G500 - Uszkodzony dysk

0 6
  • Pomocny post
    #2 05 Mar 2017 22:07
    miecho18
    Spec od komputerów

Dysk ma uszkodzoną mechanikę (parametry 0B, C5, C8) i nadaje się jedynie do utylizacji.

0
  • Pomocny post
    #3 05 Mar 2017 23:27
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

miecho18 napisał:
    Dysk ma uszkodzoną mechanikę

I zapewne nie tylko, ponieważ jest to Seagate serii Spinpoint a dla tych dysków parametr (01) jak i (C8) powinien wynosić zero.
    Problemy z powierzchnią dysku również.

Prawdopodobnie przyczyniły się do tego upadki/uderzenia które laptop zaliczył o czym informuje parametr (BF).

szkolnychlopiec92 napisał:
    Czy jest jakaś możliwość ratowania tego dysku,

Niestety nie.

0
  • #5 06 Mar 2017 07:36
    szkolnychlopiec92
    Poziom 2  

Okej, dziękuje wszystkim. Te uderzenia mnie zdziwiły bo laptop kupiony maksymalnie 3 miesiące temu, ale podejrzewam że chodzi o to że jest on powystawowy.. Skoro dysk jest do utylizacji, to czy muszę czekać aż dysk kompletnie siądzie i laptop nie będzie się chciał załączyć, czy już teraz jest moment w którym mogę go spokojnie oddać do gwarancji?

pidar napisał:

Jasne że tak :)

0
  • Pomocny post
    #6 06 Mar 2017 08:21
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

szkolnychlopiec92 napisał:
    Skoro dysk jest do utylizacji, to czy muszę czekać aż dysk kompletnie siądzie i laptop nie będzie się chciał załączyć, czy już teraz jest moment w którym mogę go spokojnie oddać do gwarancji?

Jeśli masz gwarancję, zgrywaj ważne dane i reklamuj.
    Wydrukuj sobie screeny ze SMART'em dysku jako powód/dowód reklamacji.

0
  • #7 06 Mar 2017 08:22
    szkolnychlopiec92
    Poziom 2  

Okej w takim razie to wszystko. Dziękuję.

1