Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RS21DCNS - wymiana grzałki

marcinb3 06 Mar 2017 08:25 687 2
  • #1 06 Mar 2017 08:25
    marcinb3
    Poziom 2  

Witam
    Mam lodówkę Samsung RS21DCNS1/XEO
    Od jakiegos czasu miałem problem z zamarzaniem wentylatorka w lodówce zamrażarka pracuje prawidłowo.
    Po rozmrożeniu wszystko wracało do normy na jakieś 1-2 miesiące. Niestety ciągłe rozmrażanie lodówki nie chodzi w grę tym bardziej, że ona rozmraża się kole 2 dni.
    Wezwałem serwis który za jedyne 100 stwierdził, że uszkodzona jest grzałka (poklikał cos guziczkami i wyświetliło się uszkodzenie). Za wymianę grzałki zażyczył sobie kolejne 450 pln
    Uznałem, że to naciągactwo bo jak sprawdziłem grzałka dedykowana do tego sprzętu kosztuje max. 100 pln z przesyłką. Z opisów w necie wywnioskowałem (może błędnie), że nie może to być strasznie trudna operacja.
    Nie chcę tracić czasu na odkrywanie ameryki więc prosiłbym o podpowiedź:
    1) gdzie jest ta grzałka (wydaje się że pod pokrywą wewnątrz lodówki?
    2) w jakiej kolejności najlepiej dokonać czynności i jakich, żeby wymianę przeprowadzić bezboleśnie?
    3) Zna ktoś guzikologię jak potem sprawdzić czy grzałka dział prawidłowo?

Aha wiadomość z ostatniej chwili. Woda w dystrybutorze nie leci, kostki są.
    Będę wdziećzny za sprawną i szybka pomoc. Dzis mam dostać tę grzałkę.

• #2 06 Mar 2017 09:05
    zibi1971
    Poziom 29  

Witam
    Chyba nie będzie tak kolorowo, w twojej lodówce jest ok pięciu różnych grzałek.
    Serwis prawdopodobnie miał na myśli grzałkę parownika , niestety nie występuje ona jako oddzielna część a jedynie jako komplet z parownikiem https://north.pl/karta/parownik-z-bezpiecznik...rzalka-do-lodowki-da9600013h,733-ZG-2421.html
    Serwis odczytał błąd odszraniania, ale to nie znaczy że grzałka jest spalona, może być uszkodzony tylko bezpiecznik termiczny.

• #3 06 Mar 2017 19:31
    marcinb3
    Poziom 2  

zibi1971 napisał:
    Witam
    Serwis prawdopodobnie miał na myśli grzałkę parownika , niestety nie występuje ona jako oddzielna część a jedynie jako komplet z parownikiem https://north.pl/karta/parownik-z-bezpiecznik...rzalka-do-lodowki-da9600013h,733-ZG-2421.html
    Serwis odczytał błąd odszraniania, ale to nie znaczy że grzałka jest spalona, może być uszkodzony tylko bezpiecznik termiczny.

Faktycznie chodzi o grzałkę parownika.
    Pytałem dokładnie pracownika serwisu i wyraźnie stwierdził, że to grzałka parownika.
    No to o tyle dziwne co piszesz i podajesz, że ta sama firma właśnie po typie podała że grzałka występuje jako odrębny element i mi go wysłała.
    Chodzi o grzałkę parwnik

Dodano po 10 [godziny] 19 [minuty]:

zibi1971 napisał:
    Witam

Cześć przyszła, a lodówke rozkręciłam sam stosując umiejętność logicznego myślenia i podstawowe wiadomości techniczne ;).
    Kolego myliłeś się sama grzałka występuje jako odrębna cześć. Tu link do tej części https://north.pl/karta/grzalka-rozmrazajaca-1...40v-samsung--da4700038b-,J61-0J-CL2L-P96.html
    Warto jednak zaznaczyć, że w tym modelu lodówki zależnie od wersji występują różne grzałki. Aby nabyć właściwą trzeba podać numer seryjny urządzenia przy zakupie.
    Zarówno demontaż jak i montaż są stosunkowo proste i zajmują nie więcej jak 40 min. no może godzinkę. Oczywiście nie licząc czasu rozmrażania lodówki który wynosi nawet do 48 godzin.
    W wolnej chwili zamieszczę ilustrowana instrukcję wymiany grzałki.
    Niestety nadal nie znalazłem informacja jak za pomocą "guzikologii" można sprawdzić sprawność grzałki :(. Widziałem jak to serwisant robił niestety zorientował się i zasłonił co on tam naciskał.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME