Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Earthquake Balls 12 - czy się opłaca kupić ?

Marcin_1993 06 Mar 2017 13:34 525 2
  • #1 06 Mar 2017 13:34
    Marcin_1993
    Poziom 5  

Witam. Mam możliwość kupienia skrzyni z głośnikiem Earthquake Balls 12, skrzynka podobno strojona na 32-33 Hz (szczelinowy port). Moje pytanie brzmi jak ta skrzynka będzie się miała co do jakości dźwięku, bo wiem że każdy chwali Magmy i Ballsy ale ze względu na ciśnienie jakie są w stanie wytworzyć, z tym że ja chce do normalnego słuchania, muzyka raczej wolna, czyli w teori się nadaje. Może ktoś mi powiedzieć czy uzyskam niskie zejście, mięsiste, czy to tylko głośnik do DB dragów i robienia ciśnienia ? Druga ważna sprawa, mam wzmacniacz stabilny przy 2 OHM, czy to wystarczy na 1.6 OHM jaki ma ten głośnik w mostku ? Tylko konkretne odpowiedzi mnie interesują.

• #2 11 Mar 2017 12:18
    bambino_81
    Poziom 23  

Marcin_1993 napisał:
    Witam. Mam możliwość kupienia skrzyni z głośnikiem Earthquake Balls 12, skrzynka podobno strojona na 32-33 Hz (szczelinowy port). Moje pytanie brzmi jak ta skrzynka będzie się miała co do jakości dźwięku, bo wiem że każdy chwali Magmy i Ballsy ale ze względu na ciśnienie jakie są w stanie wytworzyć, z tym że ja chce do normalnego słuchania, muzyka raczej wolna, czyli w teori się nadaje. Może ktoś mi powiedzieć czy uzyskam niskie zejście, mięsiste, czy to tylko głośnik do DB dragów i robienia ciśnienia ? Druga ważna sprawa, mam wzmacniacz stabilny przy 2 OHM, czy to wystarczy na 1.6 OHM jaki ma ten głośnik w mostku ? Tylko konkretne odpowiedzi mnie interesują.

Witam.Nie do końca rozumiem twoje pytanie.Jakość dźwięku vs woofer w bagażniku?Nijak się nie ma do jakości.Szukasz jakości zacznij od radia.Przy wyborze woofera raczej kierował bym się prądem w aucie jaki jest czy go wystarczy,kiedyś owszem jeżdżono z nimi na zawody ale to było lata świetlne temu,jak najbardziej będzie się nadawać do normalnego słuchania jak i niskiego zejścia,pamiętaj tylko że w jednym aucie zejście będzie niskie w 2 już nie,zależy od typu auta sedan,HB czy kombi.Dlatego każda skrzynię robi się pod konkretne auto tak jak i każdą skrzynię powinno robić się pod konkretny głosnik a nie jakoś uniwersalnie.Jeżeli twój wzmacniacz jest stabilny do 2 ohm a głosnik ma 1.6 to starczy choć dziwną ma impedęncję.

• #3 11 Mar 2017 15:41
    Marcin_1993
    Poziom 5  

Kupiłem już, głośnik Rockford fosgate HX2 2212, także na nim będę budował granie jeśli chodzi o bas. Radyjko Alpine, myślę że jakość wystarczająca, auto niestety duży sedan, Omega B FL.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME