Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes CLK W208 320 - Wypadanie zapłonu na 1 i 6 cylindrze

Damian12347 06 Mar 2017 14:22 390 1
  • #1 06 Mar 2017 14:22
    Damian12347
    Poziom 2  

Witam wszystkich!
    Auto to CLK 320, 2001 rok. Auto GAZ + Benzyna. Ostatnio samochód zaczął dziwnie przerywać, cała buda się trzęsie więc myślałem że to wina świec, na gazie przejechane ponad 25000km.
    Zamówiłem i wymieniłem świece na NGK, nadal to samo.
    Podczas wrzucania biegu wstecznego i trybu D, auto ma bardzo niskie obroty i wszystkie możliwe oświetlenie miga, a samochód strasznie się trzęsie.
    Byłem u kolegi mechatronika i podłączył samochód pod komputer. Wrzucę screeny z kodami błędów poniżej.
    Za co się zabrać? Teoretycznie komputer wykrywa błędy w 3 sondach lambda oraz coś z zapłonem na 1 i 6 cylindrze z tego co udało mi się wyczytać w internecie. Bardziej obstawiacie kable, które nie wiadomo kiedy były wymieniane czy może cewki lub jeszcze coś innego? Miał ktoś z Was podobny problem?

EDIT: Mam lampę stroboskopową do sprawdzania zapłonu, tyle że na kablach jest otulina, coś w rodzaju peszla. Myślicie że zerwać peszel który idzie z 1 i 6 cewki i sprawdzić to lampą? Jeśli tak, od której strony są liczone cylindry?

EDIT 2: 2 tygodnie temu wymieniałem w serwisie olej w skrzyni biegów. Skrzynia zmienia biegi bez zarzutu, nie szarpie. Na innych forach po wpisaniu błędu w GOOGLE piszą że może to być coś ze sprzęgłem hydrokinetycznym.

Pozdrawiam

Mercedes CLK W208 320 - Wypadanie zapłonu na 1 i 6 cylindrze Mercedes CLK W208 320 - Wypadanie zapłonu na 1 i 6 cylindrze

0 1
  • #2 06 Mar 2017 15:00
    Józef18
    Poziom 32  

Zawsze liczy się cylindry od strony rozrzadu.
    Zamień miejscami cewki lub na 1 i 6 daj inne cewki

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo