Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeskJet 2050 Nie drukuje JPG - Drukarka nie drukuje plików graficznych

Tsuruchi 06 Mar 2017 16:06 4314 5
Tespol
 • #1
  Tsuruchi
  Level 2  
  Witam,
  Otóż mój problem polega na tym, iż HP Deskjet 2050 j510a, od wczoraj, nie drukuje plików graficznych (wyjątek pliki z rozszerzeniem *.gif). Natomiast dokumenty tekstowe i obrazki umieszczone w Wordzie drukuje normalnie. Tak jak i resztę plików tekstowych. Stronę testową również drukuje poprawnie.

  Z instrukcji niczego się nie dowiedziałem. Natomiast wyszukiwanie problemu w Google doprowadziło mnie do rozwiązania polegającego na ustawieniu sterownika drukarki w taki sposób, aby plik wydruku był obrabiany w komputerze, a nie w drukarce.

  A i narzędzie do rozwiązywania problemów, ze strony HP, też nie pomogło, mimo iż znalazło problem ze sterownikiem. Nie pomogło, gdyż przeinstalowałem sterowniki (pobrałem je ze strony HP).
 • Tespol
 • #2
  sanfran
  Network and Internet specialist
  Rozwiązanie niejako podałeś sobie na tacy.
  Skoro rozwiązałeś problem poprzez zmianę parametru w sterowniku, aby to komputer obrabiał obraz to wina leży w oprogramowaniu drukarki.
  Robiłeś upgrade firmware drukarki? Powinno rozwiązać problem.
 • Tespol
 • #3
  Tsuruchi
  Level 2  
  Nie zmieniłem nic w sterowniku. Napisałem, że znalazłem taką podpowiedź w Google . Jednakże, i tu jest mój błąd, zapomniałem napisać, że nigdzie nie mogę znaleźć danej opcji. Poza tym tak. Na początku zaktualizowałem stery, a gdy to nie pomogło przeinstalowałem je na pobrane z strony HP. Te są już aktualne. Sprawdzałem.
 • #4
  sanfran
  Network and Internet specialist
  Ale mi chodziło o firmware drukarki.
 • #5
  Tsuruchi
  Level 2  
  Tu również nic nie zmieniałem.
 • #6
  Tsuruchi
  Level 2  
  Problem został pozornie zlokalizowany. Winny jest system operacyjny. Teraz tylko muszę się zastanowić czy stawiać go od nowa czy tylko dać mu naprawę.