Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa b 1.4 90KM - Pytanie odnośnie płynu hamulcowego i układu wspomagania

młody elektronikPL 06 Mar 2017 17:16 924 6
  • #1 06 Mar 2017 17:16
    młody elektronikPL
    Poziom 2  

Witam, mam opla Corse B 1.4 silnik 90KM 98 rok w Manualnej skrzyni biegów. Mam pytanie na które nigdzie nie mogę znależć odpowiedzi. Jakiej firmy najlepiej oryginalny, może być dobrej jakości zamiennik dolać olej do układu hamulcowego z DOT4 oraz jaki wlać olej do układu wspomagania kierownicy ? Pod światło ma odcień coś między brązem a czerwienia. Taka ciemniejsza czerwień.....

Proszę moderacji o nie usuwanie tematu, dziękuje :)

0 6
  • #2 06 Mar 2017 17:37
    1megan
    Poziom 13  

Witam. Do hamulcy wlewamy plyn dot4 firma nie ma znaczenia kazdy spelnia normy. A do wspomagania ATF moze byc mobil.

0
  • #3 06 Mar 2017 17:41
    sadek1979
    Spec od samochodów

Każdy jeden płyn czy olej sprzedawany w sklepie jest dopuszczony . Osobiście polecam ATE , ale wiadomo ile ludzi tyle opinii .

0
  • #4 06 Mar 2017 18:19
    młody elektronikPL
    Poziom 2  

Dziękuje bardzo za odpowiedz, co tego co wyczytałem można łączyć firmy płynów hamulcowych ważne aby był ten sam numer DOT kolor też nie ma znaczenia(łączenie dwóch kolorów). Natomiast jeśli chodzi o płyn od wspomagania muszę kupić w oryginalnym kolorze czy mogę łączyć dwa kolory ? Oraz druga rzecz czym się różni ten: http://allegro.pl/olej-mobil-atf-220-dexron-ii-plyn-do-wspomagania-i6423644973.html z dexron II od tego np. tego http://allegro.pl/olej-do-wspomagania-atf-dexron-iii-tutela-gi-e-i5925050488.html z Dexron III. Jest jakaś różnica w jakości ?

0
  • #5 06 Mar 2017 21:14
    1megan
    Poziom 13  

To jak masz tylko dolac to może być najtańszy. A jak chcesz wymienic to kup droższy np. LIQUI MOLY ATF TOP TEC 1200 , VALVOLINE ATF 1L DEXRON IID, OLEJ MOBIL ATF 220 DEXRON II

0
  • #6 06 Mar 2017 22:12
    młody elektronikPL
    Poziom 2  

Chyba zdecyduje się na ten ostatni. Czytałem, że podczas wymiany trzeba dodatkowo zużyć 1 litr na przepłukanie.
    Mógł bym prosić o jakieś wskazówki albo poradnik jak wykonać wymiany tego oleju ?

0
  • #7 08 Mar 2017 01:34
    młody elektronikPL
    Poziom 2  

Jeszcze jedna rzecz na innym forum polecili mi olej: OPEL GM DEXRON VI. Na aukcji jest napisane: ORYGINALNY GENERAL MOTORS GM kolor czerwony ( wydaje mi się że taki sam), NIE PASUJE DO MODELI Z ELEKTRYCZNĄ POMPĄ WSPOMAGANIA. Czy będzie pasować do mojej corsy (manualna skrzynia biegów). Który jest lepszy ten MOBIL ATF 220 DEXRON II czy OPEL GM DEXRON VI ?
    Rozumiem, że nie będę musiał wymieniać oleju po zakupie tego GM ? Wydaje mi się że to jest oryginalny olej taki jak fabryka dała (zalecany przez producenta).

0