Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suzuki GT250-problem z elektronicznym zapłonem

22 Jul 2005 18:45 1200 4
  • Level 11  
    witam. mój kumpel jest mechanikiem i remontuje motory.trafił mu sie ostatnio Suzuki GT250. zrobił kapitalke silnika i mechanicznie było by wszystko oki ale niestety prz próbie odpalneia motoru okazało sie ze ma uszkodzony modół od zapłonu. dał mi go do naprawy lecz jest on cały zalany w jakiejs zywicy. wiec stwierdziłem ze nie ma sensu tego naprawiac i złozyłem mu drugi modół załozyłem cewke od malucha podwójną bo motorek ma 2 cylindry. po pierwszych próbach odpalenia myslałem ze bedzie oki ale nie stety motorek nie działa tak jak powinien ciezko go odpalic a jak juz odpali to nie wchodzi na obroty kicha i strzela. mechanik stwierdził ze moze byc problem z tym ze silnik jest 2suwem a iskra jest podawana na dwa cylindry jednoczesnie i dlatego mieszanka w czasie napełniania cylindra moze byc czesciowo spalana i dlatego jest jej zbyt mało w czasie pracy. czujnik ma indukcyjny na kole zamachowym (2 magnesy po przeciwnej stronie). sam juz nie wiem co mu teraz wykombinowac. moze macie jakies pomysły????
    pozdro
  • Level 28  
    Powiedz jeszcze jaki był orginalnie zapłon(jakie wyprowadzenia i gdzie one szły),ile jest czujników na kole, jakie są orginalne cewki (jedna czy dwie)
  • Level 11  
    orginalnie była jedna mała cewka, czujnik jest jeden ale na kole zamachowym są dwa magnesy (dwa impulsy na jeden obrót wału) z modułu wychodzi 7przewodów z czego 3idą do cewki na czujnik 1 i reszta to zaslinaie i masa. nie mam tego przed oczyma ale z tego co pamnietam to tak jest.
  • Level 28  
    anndriu wrote:
    z modułu wychodzi 7przewodów z czego 3idą do cewki na czujnik 1 i reszta to zaslinaie i masa.

To się nie zgadza bo naliczyłem 6 (może do czujnika dwa?)
    Jeśli 3 idą do cewki to świadczy że to są dwie cewki w jednej obudowie z jednym przewodem wspólnym i od malucha się nie nada(ewentualnie dwie cewki od malucha).
    Pozatym ciekawe jak podłączyliście 3 przewody do 2 wyprowadzeń cewki malucha?
  • Level 11  
    od czujnika idzie jeden przewód (drógi koniec jest podłaczony do masy).
    a instalacje zrobiłem drugą. jest drugi modół do którego idzie sygnał z czujnika masa i zasilanie a od niego do cewki idzie plus i "sterowanie"